Найвищого представника Росії в ЄС підозрюють у шпигунстві — Spiegel

Джерело: Spiegel

Виконувача обов’язків керівника представництва Росії в Євросоюзі Кирила Логвінова вважають агентом Служби зовнішньої розвідки РФ. Бельгійська служба державної безпеки (VSSE) підозрює його у “секретній діяльності проти європейських інтересів”.

У розслідуванні німецького видання, проведеного спільно з низкою європейських ЗМІ, конкретних операцій спецслужби не розголошують.

48-річного Кирила Логвінова акредитовано як дипломата у постійному представництві Росії у Брюсселі. Торік його призначили тимчасовим керівником представництва та заступником посла. Протягом 2010-2014 року він працював у посольстві Росії в Німеччині.

З 2022 року стали відомі підозри Логвінова у співпраці зі Службою зовнішньої розвідки РФ. Вперше їх поширив EU Observer, де писали про діяльність російських агентів, але тоді Логвінова ще не було призначено керівником представництва.

Після публікації Європарламент скерував до Єврокомісії запит щодо можливих шпигунських зв’язків. Тоді усі підозри було спростовано. Випадок із ним став темою проєкту європейських ЗМІ під назвою Espiomats щодо можливого російського шпигунства в Євросоюзі. Разом зі Spiegel у розслідуванні бере участь бельгійська газета De Tijd, Expressen зі Швеції, Delfi з Естонії, LRT з Литви, VSquare та Frontstory з Польщі, ICJK зі Словаччини та центр “Досьє”, заснований Михайлом Ходорковським.

У дипломатичних колах сперечалися через випадок з Логвіновим. Наприклад, розвідка Бельгії наполягала, аби його внесли до переліку агентів, які повинні стати персонами нон-грата і вислані з країни. Цьому перешкодила Європейська зовнішньополітична служба (EAD). Ймовірно, причиною стали побоювання негативних наслідків для своїх представників у Росії.

Після 24 лютого 2022 з Євросоюзу вислали сотні співробітників російських посольств, акредитованих як дипломати. Розслідувачі з’ясували, що російські спецслужби зверталися для заповнення прогалин до білоруських колег, які останніми роками, як стверджується, активно зайнялися інфільтрацією Євросоюзу.

Бельгійська розвідувальна служба відмовилася коментувати інформацію видання. Також не відреагували на запит журналістів і Кирило Логвінов з постійним представництвом Росії в ЄС. Європейська зовнішньополітична служба наголосила, що не висловлюється щодо осіб, які мають дипломатичний статус.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом. 

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.