«Нам потрібна стратегія на 5-10 років» – Олег Сенцов про можливу тривалість війни

Джерело: Олег Сенцов в інтерв’ю “Українській правді”

Військовий командир, котрий воює у складі 47 бригади ЗСУ “Маґура”, колишній бранець Кремля та кінорежисер Олег Сенцов поділився власними думками стосовно можливої тривалості війни та пояснив, чому суспільство завжди має розглядати песимістичні сценарії протистояння.

Сенцов переконаний, що українському суспільству потрібно оцінювати війну з позиції глядача і готуватися до тривалої повномасштабної війни.

Я не вважаю, що це навіть середина (війни – ред.). Дивлюся на це не песимістично, а реалістично. Багато людей закривають своїм бажанням реальну ситуацію, — вважає він.

І закликав дивитися на це очима стороннього спостерігача.

Сенцов зауважив, коли повномасштабна війна лише починалася, то багато хто висловлював сподівання на швидке завершення. І більшість обурювалася, як чула прогноз на два-три роки, мовляв, “от-от має вже скінчитися”.

Ну от-от два роки, й кінця краю не видно. Якщо закінчиться за три роки — це буде наша дуже класна перемога, — заявив військовий. — Дай Бог, аби війна закінчилася раніше. Але якщо ти не готуватимешся до гіршого варіанта — кращий ніколи не наступить. Потрібна стратегія на 5-10 років. Путін готовий воювати 5-10 років. А чи ми готові? Що ми для цього робимо? — запитав він.

Також український оборонець наголосив, що служити мають усі, натомість має бути ротація. Він також зазначив, що необов’язково всі мобілізовані потрапляють у піхоту, оскільки “на одного піхотинця припадає семеро осіб, котрі його мають забезпечувати”. Війську загалом потрібні водії, ремонтники тощо.

Хлопці, воюватимемо усі, готуйтеся. Іти служити хто куди може. Не в штурмовики — то є й інші спеціальності. На одного піхотинця є сім тих, хто не на передовій служить. Ми граємо у надто довгу гру, — пояснив Сенцов.

На запитання чи зустрічався він як військовий командир з президентом країни за весь час повномасштабної війни, офіцер ЗСУ відповів що ні, і пояснив, що свого часу достатньо багато критикував владу.

Критикував пені речі, і думаю, такі люди у них точно не перебувають у полі зору.

Однак, режисер додав, що особисто він не уникає жодної розмови та жодних контактів, що можуть бути цікавими для обох сторін.

Стосовно допомоги від політиків, Сенцов розповів, як перебуваючи у складі ТРО, його підрозділ очікував на ворожу атаку, одначе, не мав у своєму розпорядженні достатньо озброєння, зокрема кулеметів. Тож він звернувся з проханням до голови фракції “Європейська Солідарність” Петра Порошенка, котрий якраз опікувався забезпеченням одного з батальйонів. Наступного дня лідер партії вже передав два потрібні кулемети на блокпост.

Розмірковуючи щодо закінчення війни, колишній бранець Кремля наголосив, що очікує побачити крах путінської Росії та режиму, коли від російського президента “усі відвернуться і звинуватять”.

Це буде однозначно так. В будь-якому випадку. Або це буде варіант Каддафі, або варіант Сталіна, коли його похоронять. Не те щоб я прям хочу, аби його заколотили палками, мене будь-який варіант влаштує. Проте, хотів би побачити Путіна в Гаазі, в акваріумі, такого старікашку, що листає протокол, і десять років його там маринують, — ось такі психологічні страждання, приниження.

Режисер переконаний, що для Путін, котрий є “дуже амбіційним”, це буде найбільший крах.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.