«Намагаються протиснутися всюди»: Генштаб Естонії про тактику росіян

Джерело: ERR

Начальник Генштабу Естонії, генерал Ено Миц зазначив, що російська армія використовує так звану “тактику амеби” – намагається протиснутись всюди, сконцентрувавши невеликі угруповання сил.

Миц пояснив, що через нестачу можливості для великого прориву, війська РФ намагаються пробити українську оборону вздовж лінії фронту.

Він назвав атаки спробою РФ розширити лінію фронту та змусити розтягнути оборону.

Росіяни використовують те, що ми можемо охарактеризувати як тактику амеби. Свідомо чи ні, але їм бракує сил для значного прориву, внаслідок чого вони перевіряють лінії оборони скрізь, нехтуючи життями своїх військових та своєю технікою, сподіваючись, що зможуть отримати можливість. Більше військ – це саме те, чого не вистачає росіянам. Факт у тому, що сьогодні у РФ більше військ в Україні, ніж два роки тому, але рівень їхньої підготовки і рівень командування – надто низькі.

Окрім цього, генерал здивований, що “Харків ще не знищено”, адже місто розташоване поряд зони бойових дій.

Попри те, що Росія має силу бомбити Харків, за словами Мица, ворог не має сили взяти місто.

Він може одним махом прорватися через місто, але для того, щоб утримувати його під контролем, потрібно значно більше військ.

Зауважимо, розпочалася сімсот вісімдесят друга доба широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України. Протягом минулої доби відбулося 54 бойових зіткнення.

Загалом, ворог завдав 8 ракетних та 85 авіаційних ударів, здійснив 98 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали низка багатоповерхівок та інші об’єкти цивільної інфраструктури.

60-річній жінці, яка осквернила могили військових у Києві, оголосили підозру.

Сенатори одразу обох провідних партій США представили законопроєкт, за яким пропонують визнати Росію державою-спонсором тероризму. 

Сьогодні, 21 червня, обмеження споживання електроенергії діятимуть протягом всієї доби. Проте, з 13:00 їх вимушено посилять. Про це розповіли в пресслужбі “Укренерго”.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.