Оголошений у розшук нардеп Дмитрук, що втік з країни, голосував на засіданні комітету ВР

Джерело: громадська ініциатива “Голка” у телеграмі

Народний депутат України Артем Дмитрук, який перебуває в міжнародному розшуку, 7 жовтня взяв участь у засіданні комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності в режимі онлайн.

Як повідомляє громадська ініціатива “Голка”, посилаючись на власні джерела у Верховній Раді, під час засідання, в якому онлайн брав участь Дмитрук, також були присутні правоохоронці.

Ініціатива “Голка” направила офіційний запит для уточнення, в яких голосуваннях депутат взяв участь, і чи проводилося розслідування щодо його виїзду за кордон під час висунутої підозри.

Дмитрука оголошено у міжнародний розшук, а питання його участі в комітетських голосуваннях викликає зацікавленість, зокрема стосовно його перебування за кордоном, попри підозру.

Передісторія

Генпрокурор повідомив про підозру чинному народному депутату за фактами вчинення нападів групою осіб на правоохоронця та військового, замаху на викрадення вогнепальної зброї, спричинення потерпілому середньої тяжкості тілесних ушкоджень та хуліганстві.

Зокрема підозрюваний, перебуваючи в Одесі, діючи з групою осіб, здійснив напад на співробітника правоохоронного органу. Він умисно заподіяв правоохоронцю тілесних ушкоджень та намагався викрасти у нього зброю.

Крім того, в інший період часу підозрюваний, перебуваючи в Києві, під час суперечки завдав військовому декількох ударів, зокрема, у ділянку голови. Відповідно до висновку експерта, внаслідок протиправних дій потерпілому спричинено середньої тяжкості тілесні ушкодження.

Народного депутата підозрюють у скоєнні таких злочинів:

  • умисне заподіяння легких тілесних ушкоджень працівникові правоохоронного органу групою осіб у зв’язку з виконанням ним службових обов’язків (ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 345 КК України);
  • викрадення вогнепальної зброї групою осіб (ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 262 КК України);
  • умисне заподіяння тілесних ушкоджень середньої тяжкості (ч. 1 ст. 122 КК України);
  • грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю (ч. 1 ст. 296 КК України).

Процесуальне керівництво у справі здійснює Офіс Генерального прокурора України.

Народний депутат Артем Дмитрук, який в Україні захищав церкву Московського патріархату, вже виїхав за кордон. Нардеп незаконно покинув територію України у суботу, 24 серпня. Того ж дня він залишив територію Молдови і через аеропорт “Кишинів” полетів в Італію (рейс о 17:40 “Кишинів – Рим”).

24 серпня Дмитрук у Телеграм заявив, що його планують затримати, і невдовзі за місцем його проживання у Києві та Одесі відбуватимуться обшуки. Вранці 24 вересня його затримали у Лондоні. Тоді припускали, що він, ймовірно, готується до судового засідання стосовно екстрадиції.

7 жовтня ізраїльтяни вшанували пам’ять загиблих у першу річницю атаки терористичного угруповання “Хамас”.

Після урагану “Хелен” у США виникла проблема з агресивними осами та бджолами, що стали активними через руйнування їхніх гнізд під час стихії. Чиновники охорони здоров’я змушені запастися ліками проти алергії для боротьби з можливими наслідками ужалень.

Станом на сьогодні триває досудове розслідування за фактами знущання з вихованців навчально-реабілітаційного центру на Львівщині. 

Україна не має намір продовжувати контракт на транзит російського газу після завершення його дії у 2025 році. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо.

Засновник компанії Meta Марк Цукерберг замовив для своєї дружини Прісцилли Чан унікальний мінівен на базі кросовера Porsche Cayenne. Проєкт автомобіля розроблено за його власною концепцією, оскільки Porsche не пропонує мінівени у серійному виробництві.