Нардепів-втікачів Дмитрука та Одарченка виключили з парламентських Комітетів

Джерело: Ярослав Железняк/Телеграм

10 жовтня Верховна Рада ухвалила постанову щодо виключення народних депутатів Андрія Одарченка та Артема Дмитрука зі складу парламентських комітетів.

Железняк зауважив, що законодавчу ініціативу №12099 підтримали 245 народних депутатів.

Так, Одарченка виключили зі складу антикорупційного комітету. Тоді як Дмитрука – зі складу правоохоронного комітету.

Рада підтримала виключення двох депутатів-втікачів зі складу комітетів… Тепер вони – вільні втікачі, необтяжені зайвою комітетською роботою, – повідомив депутат.

Додамо, Артем Дмитрук, який перебуває в міжнародному розшуку, 7 жовтня взяв участь у засіданні комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності в режимі онлайн.

Як повідомляє громадська ініціатива “Голка”, посилаючись на власні джерела у Верховній Раді, під час засідання, в якому онлайн брав участь Дмитрук, також були присутні правоохоронці.

Ініціатива “Голка” направила офіційний запит для уточнення, в яких голосуваннях депутат взяв участь, і чи проводилося розслідування щодо його виїзду за кордон під час висунутої підозри.

Дмитрука оголошено у міжнародний розшук, а питання його участі в комітетських голосуваннях викликає зацікавленість, зокрема стосовно його перебування за кордоном, попри підозру.

Передісторія

Генпрокурор повідомив про підозру чинному народному депутату за фактами вчинення нападів групою осіб на правоохоронця та військового, замаху на викрадення вогнепальної зброї, спричинення потерпілому середньої тяжкості тілесних ушкоджень та хуліганстві.

Зокрема підозрюваний, перебуваючи в Одесі, діючи з групою осіб, здійснив напад на співробітника правоохоронного органу. Він умисно заподіяв правоохоронцю тілесних ушкоджень та намагався викрасти у нього зброю.

Крім того, в інший період часу підозрюваний, перебуваючи в Києві, під час суперечки завдав військовому декількох ударів, зокрема, у ділянку голови. Відповідно до висновку експерта, внаслідок протиправних дій потерпілому спричинено середньої тяжкості тілесні ушкодження.

Народного депутата підозрюють у скоєнні таких злочинів:

  • умисне заподіяння легких тілесних ушкоджень працівникові правоохоронного органу групою осіб у зв’язку з виконанням ним службових обов’язків (ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 345 КК України);
  • викрадення вогнепальної зброї групою осіб (ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 262 КК України);
  • умисне заподіяння тілесних ушкоджень середньої тяжкості (ч. 1 ст. 122 КК України);
  • грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю (ч. 1 ст. 296 КК України).

Процесуальне керівництво у справі здійснює Офіс Генерального прокурора України.

Народний депутат Артем Дмитрук, який в Україні захищав церкву Московського патріархату, вже виїхав за кордон. Нардеп незаконно покинув територію України у суботу, 24 серпня. Того ж дня він залишив територію Молдови і через аеропорт “Кишинів” полетів в Італію (рейс о 17:40 “Кишинів – Рим”).

24 серпня Дмитрук у Телеграм заявив, що його планують затримати, і невдовзі за місцем його проживання у Києві та Одесі відбуватимуться обшуки. Вранці 24 вересня його затримали у Лондоні. Тоді припускали, що він, ймовірно, готується до судового засідання стосовно екстрадиції.

Вранці 25 грудня російські окупанти завдали чергового удару по українських енергооб’єктах, зокрема теплоелектростанціях (ТЕС).

Колишній очільник українського МЗС Дмитро Кулеба вважає, що Україна повинна стати членом НАТО, аби у майбутньому вона не напала на Росію у “реваншистському” настрої.

Триває 1036-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 779 тисяч.

У Кривому Розі завершили пошуково-рятувальну операцію після ракетного удару РФ по багатоповерхівці міста 24 грудня.

25 грудня відзначають Різдво Христове та Хануку.