Нардепу Миколі Тищенку повідомили про підозру за фактом інциденту у Дніпрі

Джерело: Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора

ДБР повідомило про підозру народному обранцю Миколі Тищенку через незаконне позбавлення волі ексвійськового у Дніпрі.

Працівники ДБР прийшли до помешкання Тищенка вранці 25 червня. Нардепу вручили підозру ч. 2 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі) та провели обшуки.

На опублікованих правоохоронцями фото видно, що у Тищенка у домі зберігається низка коштів готівкою в іноземній валюті.

Офісом Генпрокурора погоджено клопотання щодо обрання народному депутату запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Крім того, за фактом інциденту у Дніпрі повідомлено про підозру ще одній особі, яка брала активну участь у протиправних діях, за ч. 2 ст. 127 (застосування катування “з метою дискримінації”)., ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі) КК України.

Тривають заходи з встановлення інших осіб, причетних до кримінального правопорушення. Слідчі дії тривають.

Що передувало?

20 червня у Дніпрі стався конфлікт між невідомими особами у формі та балаклавах і колишнім військовослужбовцем спецпідрозділу ГУР МОУ “KRAKEN” Дмитром Павловим. До інциденту причетний і народний депутат Микола Тищенко.

Сам нардеп стверджував, що разом з поліціянтами, проводив обшуки у шахрайських ботофермах у Дніпрі.

Водночас зовсім іншу версію конфлікту повідомив журналіст Денис Кошельник. Він зауважив, що Тищенко, під виглядом боротьби з колл-центрами, навідується до таких офісів, аби отримувати від них відсотки.

У ГУНП у Дніпропетровській області повідомили, що за фактом інциденту відкрито два кримінальні провадження. Зокрема у поліції повідомили, що на 33-річного напали невідомі особи у камуфльованому одязі та балаклавах, та завдали йому тілесних ушкоджень і незаконно утримували.

Сам Тищенко після розголосу повідомив, що конфлікт нібито виник в результаті “перешкоджання діяльності правоохоронців та нападу невідомих чоловіків на слідчого опергрупи”.

Він додав, що люди, які приїхали нібито “на місце вчинення злочину”, намагались захистити ботоферму, зірвати слідчі дії, приховати факти роботи шахрайського колл-центру і відволікти слідство, щоб вивезти техніку.

“Більше того, вони не чинні військові. А після недовгої служби списані за “опікунство”. Раптом”, – заявив нардеп.

Згодом стало відомо, що разом з Тищенком участь у конфлікті брав співробітник поліції Києва.

Відсутність компромісу щодо припинення російсько-української війни з боку президента РФ Володимира Путіна призвела до того, що тепер США розглядають його як перешкоду для миру.

“Масштабні” санкції, котрі європейські лідери погрожують запровадити проти Росії, якщо Володимир Путін не погодиться на припинення вогню в Україні, постають перед серйозними політичними перешкодами та потребуватимуть підтримки США для досягнення успіху, попередили посадовці та дипломати.

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.

“Квартал 95” вичерпав себе. Це вже очевидно не тільки середньостатистичному глядачеві, а, здається, й самому колективу. Інакше як пояснити всі ті скандали, в які вони вляпуються — і з яких не роблять жодних висновків? Та й навіщо, якщо під теплим президентським крильцем їх і далі крутитимуть на “Єдиному телемарафоні”?

Речник Сил оборони Півдня Владислав Волошин повідомив, що на російські окупанти намагаються прорватися в бік адміністративного кордону Донецької, Запорізької і Дніпропетровської областей.