Нардепу Шевченку обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Народному депутату України Євгенію Шевченку, якого підозрюють у державній зраді, обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб без права внесення застави.
За даними СБУ, ДБР та Офісу генпрокурора, зібрано докази, що вказують на можливу діяльність депутата на шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України.
Слідство встановило, що Шевченко почав публічно поширювати недостовірну інформацію ще у 2021 році. Зокрема, він заявляв про відсутність загрози повномасштабного російського вторгнення з території Білорусі.
Також відомо про його контакти з представниками білоруського посольства після інциденту у вересні 2020 року, коли Шевченко зайшов на трибуну парламенту з прапором Білорусі.
Як свідчать матеріали слідства, депутат нібито систематично здійснював інформаційну діяльність на користь держави-агресора. Комплексна психолого-лінгвістична та військова експертиза підтвердила шкоду, якої завдала ця діяльність національній безпеці.
- Вищий антикорупційний суд України визнав народного депутата Андрія Одарченка винним у спробі підкупу посадової особи та призначив йому покарання у вигляді 8 років позбавлення волі. Відповідне рішення оголосив суддя Віктор Ногачевський 14 листопада.
Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.
Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни.
11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.
Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців.