Нардепу від забороненої «ОПЗЖ» Рабіновичу оголосили про підозру у держзраді

Джерело: Державне бюро розслідувань.

Народному депутату України IX скликання від забороненої  політичної партії “ОПЗЖ” Вадиму Рабіновичу, якого позбавили мандату, оголосили підозру у державній зраді.

За даними слідства, Рабінович поширював серед населення та політичного керівництва європейських країн антиукраїнську пропагандистську інформацію. Він у своїх виступах розповсюджував маніпулятивні висловлювання, які завдавали шкоди суверенітету, територіальній цілісності та недоторканості, державній, економічній та інформаційній безпеці України.

У ДБР наголосили, що його діяльність допомагала Росії досягти своїх військово-політичних цілей.

Рабіновичу оголосили підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України). Він нині переховується в Ізраїлі, тому повідомлення про підозру здійснено шляхом скерування відповідного запиту про міжнародну правову допомогу.

Йому загрожує до 15 років в’язниці з конфіскацією майна.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.