Нардепу Задорожньому обрали запобіжний захід

Джерело: засідання суду при розгляді справи № 991/6115/24

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід народному депутату Миколі Задорожньому, призначивши заставу у 3 млн 28 тисяч гривень.

Прокуратура просила про запобіжний захід у 5 мільйонів гривень та носіння електронного браслета, аргументувавши свою позицію ризиком переховування; ризиком впливу на свідків; ризиком перешкоджання; ризиком знищення доказів.

Водночас Задорожній запевнив, що “є найбільш зацікавленим”. Однак, додав, що неспроможний внести суму застави, позаяк володіє лише коштами, вказаними у декларації, мовляв, інших коштів немає. І додав, що суму застави у 5 млн, про яку подали клопотання прокурори, він внести не зможе за той час, що відведено судом. Оскільки для цього треба продати своє майно.

 

Зауважимо, 15 липня відбулося засідання дисциплінарної комісії політичної партії “Слуга Народу”, на якому ухвалили рішення виключити з лав партії народного депутата Миколу Задорожнього.

Раніше правоохоронні органи оголосили йому підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 368 та ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 368 КК України.

Прокурори САП і детективи НАБУ викрили народного депутата України, який вимагав неправомірну вигоду за неперешкоджання в проведенні ремонтних робіт об’єктів інфраструктури на Сумщині. Нардепу повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 368 та ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 368 КК України, – мовиться у повідомлені САП.

Додамо, що у повідомленні не повідомили імені фігуранта, однак, агентству Інтерфакс-Україна стало відомо, що мовиться саме про нардепа IX скликання Миколу Задорожнього.

Згодом фракція “Європейська Солідарність” заявила, що вимагає на засіданні Верховної Ради першим питанням відкликати підозрюваного в корупції  представника партії “Слуга народу” Миколу Задорожнього з голови ТСК з питань фортифікацій.

У Центрі протидії корупції нагадали, що за версією слідства, депутат вимагав 14% від суми коштів, виділених на ремонт водогону в Охтирському районі Сумської області, який було зруйновано внаслідок агресії РФ.

При цьому 10% призначалися йому особисто та ще 4% – місцевим правоохоронцям, серед яких співробітники СБУ, Управління стратегічних розслідувань МВС у Сумській області, прокуратури, які за це мали не перешкоджати освоєнню виділених коштів.

Як зазначив прокурор, в липні 2023 року перед оголошенням тендеру на понад 28 млн грн голові Комишанської громади на Сумщині Сергію Павленку зателефонував Задорожній та повідомив, що до того звернеться наближена до нардепа особа.

За даними прокурора, депутат дав зрозуміти, що через цю людину він мав отримати неправомірну вигоду, бо «гроші брати в руки він не буде».

Згодом ця особа приїхала до голови громади з працівниками Управління стратегічних розслідувань та директором ТОВ «Торгпостачбудсервіс». Вони начебто повідомили голові, що ця компанія має перемогти на тендері.

Втім, під час проведення тендеру голові громади стало відомо, що документація не відповідає вимогам, тому ця компанія не перемогла. Після цього йому зателефонував Задорожній і сказав, що через це «він не зміг заробити».

Після цього тендер перевіряла Держаудитслужба, також до голови громади приїжджали представники Управління стратегічних розслідувань МВС. Вони надсилали запити і внаслідок відмови надати інформацію склали протокол про адмінправопорушення, однак в подальшому справу закрили.

Сам же нардеп нібито обіцяв допомогти з вирішенням цих питань. Крім того, Задорожній рекомендував розірвати договір з компанією, яка перемогла в тендері для того, щоб в подальшому укласти договір з «порядною, правильною» фірмою, або «щось думати».

Нагадаємо, Задорожній виграв вибори у окрузі №162 на Сумщині. Він піарився на будівництві водогону у Чупахівській громаді на Охтирщині.

Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.

Загалом у США позитивно оцінюють конкретні кроки України в боротьбі з корупцією, та, однак наголошують, що можна зробити більше.

Зауважимо, 5 грудня 2023 року пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну. Брінк зауважила, що це рекомендація, натомість рішення, як рухатися далі, залежить від українського керівництва і народу.

Однак, я вказала б на три сфери, на яких ми зосереджені, — це боротьба з корупцією, корпоративне управління та реформа системи правосуддя, — заявила вона.

Також пані посол нагадала, що Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт щодо посилення незалежності САП. Водночас вона порадила розглянути рекомендації G7 та ЄС, які, можуть зробити САП ще сильнішою.

За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.

Також Україна стала однією з 17 країн в цьогорічному СРІ, що продемонстрували свій найкращий показник за весь час.

Тепер Україна має 36 балів зі 100 можливих й посідає 104 місце зі 180 країн. Загалом з 2013 року Україна додала 12 балів в Індексі сприйняття корупції.

Зокрема, Росія у 2023 році втратила 2 бали й з 26 балами посідає 141 місце у списку. Білорусь також втратила 2 бали та посідає 98 місце.

Показник Румунії залишився без змін (46 балів, 63 місце), тоді як Польща втратила ще 1 бал (54 бали, 47 місце). Словаччина додала 1 пункт та теж набрала 54 бали (47 місце).  Молдова, як і Україна, додала 3 бали та наздогнала Угорщину, бали якої не змінились, тому вони розділити 76 місце із 42 балами.

У 2023 світові лідери CPI майже не змінилися. Очолює список Данія – 90 балів, за нею йде Фінляндія – 87 балів, Нова Зеландія – 85 балів та Норвегія – 84 бали.

Глава МЗС Дмитро Кулеба за підсумками зустрічі у Брюсселі запевнив, що Євросоюз пришвидшить надання зброї Силам оборони, а також обладнання для відновлення енергосистеми.

У Росії стартували зйомки комедійного серіалу “Гудбай” про подорож президента США Джо Байдена до РФ. Роль очільника Білого дому отримав російський актор, який підтримує диктатора Володимира Путіна та перебуває під санкціями РНБО за антиукраїнську діяльність, Дмитро Дюжев.

Печерський районний суд Києва заочно обрав запобіжний захід народному депутату Артему Дмитруку у вигляді тримання під вартою.

Учасники британського рок-гурту Oasis після 15-річної перерви оголосили про возз’єднання і проведення світового турне наступного року.

29 серпня у Печерському районному суді міста Києва обирають запобіжний захід народному депутату Артему Дмитруку, котрий нещодавно незаконно виїхав за кордон.