Нардепи зі «Слуги народу» й ОПЗЖ блокують закон про заборону московського патріархату

Джерело: Ірина Геращенко/Facebook

Співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко заявила, що народні депутати з фракції “Слуга народу” і представники ОПЗЖ блокують законопроєкт про заборону церкви московського патріархату.

“До кінця 2023 року церковний закон не приймуть! Й питання не лише в кількості поправок, їх можна було б за кілька днів розглянути. “Слуги” і ОПЗЖ знайшли більш творчий підхід. Вони звернулися до спікера Стефанчука з вимогою направити законопроєкт на експертизу Венеціанської комісії”, – йдеться у дописі.

За словами Геращенко, в електронній системі документообігу парламенту видно, що нині 50 депутатів підписали це звернення. Водночас автор ініціативи Андрій Мотовиловець “з самого початку не був прихильником виносити церковний законопроєкт в порядок денний, мотивуючи це свободою совісті й невтручанням держави в справи церковні”.

“Жодні доводи, що у випадку РПЦ мова не про церкву, а про нацбезпеку, довго не працювали”, – зауважила нардепка.

При цьому вона додала, що серед 50 підписантів є майже усі представники ОПЗЖ.

“Тепер “слуги” мотивують свої дії міжнародною реакцією, мовляв, серед наших партнерів, в тому числі в США є критика цих законопроєктів, які лобісти московських попів подають на Заході як гоніння на церкву”, – наголосила Геращенко.

Серед переліку депутатів, які підписали лист до голови ВРУ Руслана Стефанчука, зокрема Артем Культенко, Ольга Савченко, Артем Дмитрук, Євген Шевченко, Сергій Литвиненко, Максим Павлюк, Павло Халімон, Антоніна Славицька, Степан Чернявський, Максим Перебийніс та інші.

  • Український журналіст, блогер, публіцист та громадсько-політичний діяч, співзасновник партії “Демократична Сокира” Віктор Трегубов прокоментував ухвалення Верховною Радою законопроєкту №8371 про заборону релігійних організацій, пов’язаних із Російською Федерацією.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Найбагатша людина Азії, індійський бізнесмен Мукеш Амбані, організовує вечірку на честь весілля його сина, на яку запрошено майже 1200 осіб.

Друга за величиною лісова пожежа в історії Техасу охопила понад 1,1 мільйона акрів та вбила тисячі великої рогатої худоби.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Згідно з оцінками, опублікованими в The Lancet, більше мільярда людей у ​​всьому світі страждають від ожиріння.