«Нас попросили це зробити»: Путін про минулорічний відступ військ РФ з Київщини

Джерело: російська служба BBC

Президент Росії Володимир Путін, під час російсько-африканського саміту прокоментував відступ військ РФ з-під Києва навесні 2022 року. За його словами, окупанти відійшли з Київщини, бо їх “попросили це зробити”.

Ввечері 28 липня у межах саміту Путні обговорив з лідерами африканських країн шлях мирного врегулювання російсько-української війни.

Очільник Кремля знову повторив, що “війну почав Захід”, який “втягував Україну до НАТО”, тоді як для Росії “принципово важливо”, щоб Українська держава мала нейтральний статус.

Водночас Путін заявив, що Росія готова до миру. Як приклад він навів відхід російських окупаційних військ з-під Києва навесні 2022 року.

“Фактично був узгоджений проєкт цього договору, але після відводу наших військ з-під Києва – а нас попросили це зробити, щоб створити умови для укладання остаточного договору – київська влада відмовилась від всіх попередніх домовленостей”, – сказав Путін.

Разом з тим, хто саме “просив” про відвід російських військ з Київщини він не повідомив.

“Звичайно, я зараз не буду розповідати про деталі того, про що ми домовлялись. Мабуть, це буде не дуже коректно”, – додав він.

Як відомо, навесні 2022 року, через місяць після повномасштабного вторгнення в Україну, Росії довелось відвести свої війська з північних областей.

У РФ стверджували, що їх рішення вивести свої війська – це “жест доброї волі”, тоді як західні експерти наголошували, що окупантам довелось відступити, оскільки вони зазнали нищівної поразки.

Після того, як окупанти покинули Київщину, в деокупованих населених пунктах було знайдено тіла сотні вбитих та закатованих мирних українців.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.