«Нас попросили це зробити»: Путін про минулорічний відступ військ РФ з Київщини

Джерело: російська служба BBC

Президент Росії Володимир Путін, під час російсько-африканського саміту прокоментував відступ військ РФ з-під Києва навесні 2022 року. За його словами, окупанти відійшли з Київщини, бо їх “попросили це зробити”.

Ввечері 28 липня у межах саміту Путні обговорив з лідерами африканських країн шлях мирного врегулювання російсько-української війни.

Очільник Кремля знову повторив, що “війну почав Захід”, який “втягував Україну до НАТО”, тоді як для Росії “принципово важливо”, щоб Українська держава мала нейтральний статус.

Водночас Путін заявив, що Росія готова до миру. Як приклад він навів відхід російських окупаційних військ з-під Києва навесні 2022 року.

“Фактично був узгоджений проєкт цього договору, але після відводу наших військ з-під Києва – а нас попросили це зробити, щоб створити умови для укладання остаточного договору – київська влада відмовилась від всіх попередніх домовленостей”, – сказав Путін.

Разом з тим, хто саме “просив” про відвід російських військ з Київщини він не повідомив.

“Звичайно, я зараз не буду розповідати про деталі того, про що ми домовлялись. Мабуть, це буде не дуже коректно”, – додав він.

Як відомо, навесні 2022 року, через місяць після повномасштабного вторгнення в Україну, Росії довелось відвести свої війська з північних областей.

У РФ стверджували, що їх рішення вивести свої війська – це “жест доброї волі”, тоді як західні експерти наголошували, що окупантам довелось відступити, оскільки вони зазнали нищівної поразки.

Після того, як окупанти покинули Київщину, в деокупованих населених пунктах було знайдено тіла сотні вбитих та закатованих мирних українців.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.