«Нас попросили це зробити»: Путін про минулорічний відступ військ РФ з Київщини
Джерело: російська служба BBC
Президент Росії Володимир Путін, під час російсько-африканського саміту прокоментував відступ військ РФ з-під Києва навесні 2022 року. За його словами, окупанти відійшли з Київщини, бо їх “попросили це зробити”.
Ввечері 28 липня у межах саміту Путні обговорив з лідерами африканських країн шлях мирного врегулювання російсько-української війни.
Очільник Кремля знову повторив, що “війну почав Захід”, який “втягував Україну до НАТО”, тоді як для Росії “принципово важливо”, щоб Українська держава мала нейтральний статус.
Водночас Путін заявив, що Росія готова до миру. Як приклад він навів відхід російських окупаційних військ з-під Києва навесні 2022 року.
“Фактично був узгоджений проєкт цього договору, але після відводу наших військ з-під Києва – а нас попросили це зробити, щоб створити умови для укладання остаточного договору – київська влада відмовилась від всіх попередніх домовленостей”, – сказав Путін.
Разом з тим, хто саме “просив” про відвід російських військ з Київщини він не повідомив.
“Звичайно, я зараз не буду розповідати про деталі того, про що ми домовлялись. Мабуть, це буде не дуже коректно”, – додав він.
Як відомо, навесні 2022 року, через місяць після повномасштабного вторгнення в Україну, Росії довелось відвести свої війська з північних областей.
У РФ стверджували, що їх рішення вивести свої війська – це “жест доброї волі”, тоді як західні експерти наголошували, що окупантам довелось відступити, оскільки вони зазнали нищівної поразки.
Після того, як окупанти покинули Київщину, в деокупованих населених пунктах було знайдено тіла сотні вбитих та закатованих мирних українців.
- 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.