NASA показало дизайн таблички, яку відправлять до супутника Юпітера

Джерело: NASA
Американське агентство NASA продемонструвало дизайн таблички, яку планують відправити у жовтні на космічному апараті Europa Clipper до супутника Юпітера – Європи.
Виготовлена з металу тантал, пластина розміром 18 на 28 сантиметрів містить графічні елементи з обох сторін.
Відтак, на зовнішній панелі зображено малюнок, що підкреслює зв’язок Землі із супутником Європа. У центрі – символ, який зображує поняття “вода” американською мовою жестів, а від нього розходяться вигравірувані хвилі (візуальне уявлення звукових хвиль) – це перетворені на малюнки аудіозаписи слова “вода”, сказаного 103 мовами.
Також на табличку помістять:
- вірш американської поетеси Ади Лімон “У похвалу таємниці: Поема для Європи”;
- рівняння Дрейка (за його допомогою розраховують можливість виявлення розвинених цивілізацій поза Землею);
- “Послання у пляшці” у системі Юпітера (у центрі цього зображення розмістять кремнієвий мікрочип із записом понад 2.6 мільйона імен людей – їх могли надсилати агентству всі охочі);
- портрет планетолога Рона Грилі, чиї перші зусилля щодо розробки місії на Європу 20 років тому заклали основу для створення Europa Clipper.
Як розповіли в агентстві, у 2030 році після подорожі завдовжки 2.6 мільярда кілометрів Europa Clipper почне рух орбітою Юпітера, здійснивши 49 близьких прольотів над Європою. Щоб визначити, чи є там умови, здатні підтримувати життя, потужний набір наукових приладів космічного апарату збере дані про підповерхневий океан, крижану кору, атмосферу і космічне середовище місяця. Електроніка цих приладів розміщена в масивному металевому корпусі, який покликаний захистити їх від згубної радіації Юпітера. Пам’ятна табличка закриє отвір у сховищі.
- NASA створило настільну рольову гру, яка ґрунтується на космічних загадках та на даних від космічного телескопа Hubble. Гра отримала назву “Загублений всесвіт”.
Виконавчий продюсер Суспільного Юрій Макаров уперше зʼявився на публіці після нападу та заявив, що почувається “значно краще”.
У ніч на 24 квітня (з вечора 23 квітня) російські окупаційні війська завдали масованого ракетно-дронового удару по Україні. Загалом ворог випустив 215 повітряних цілей.
Аналіз CNN показав, що президент США Дональд Трамп збрехав щодо цін на продукти та бензин у Штатах. Імовірно, таким чином американський лідер намагається мінімізувати побоювання, що його підвищення мит призведе до зростання інфляції.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.