NASA показало дизайн таблички, яку відправлять до супутника Юпітера

Джерело: NASA

Американське агентство NASA продемонструвало дизайн таблички, яку планують відправити у жовтні на космічному апараті Europa Clipper до супутника Юпітера – Європи.

Виготовлена з металу тантал, пластина розміром 18 на 28 сантиметрів містить графічні елементи з обох сторін.

Відтак, на зовнішній панелі зображено малюнок, що підкреслює зв’язок Землі із супутником Європа. У центрі – символ, який зображує поняття “вода” американською мовою жестів, а від нього розходяться вигравірувані хвилі (візуальне уявлення звукових хвиль) – це перетворені на малюнки аудіозаписи слова “вода”, сказаного 103 мовами.

Також на табличку помістять:

  • вірш американської поетеси Ади Лімон “У похвалу таємниці: Поема для Європи”;
  • рівняння Дрейка (за його допомогою розраховують можливість виявлення розвинених цивілізацій поза Землею);
  • “Послання у пляшці” у системі Юпітера (у центрі цього зображення розмістять кремнієвий мікрочип із записом понад 2.6 мільйона імен людей – їх могли надсилати агентству всі охочі);
  • портрет планетолога Рона Грилі, чиї перші зусилля щодо розробки місії на Європу 20 років тому заклали основу для створення Europa Clipper.

Як розповіли в агентстві, у 2030 році після подорожі завдовжки 2.6 мільярда кілометрів Europa Clipper почне рух орбітою Юпітера, здійснивши 49 близьких прольотів над Європою. Щоб визначити, чи є там умови, здатні підтримувати життя, потужний набір наукових приладів космічного апарату збере дані про підповерхневий океан, крижану кору, атмосферу і космічне середовище місяця. Електроніка цих приладів розміщена в масивному металевому корпусі, який покликаний захистити їх від згубної радіації Юпітера. Пам’ятна табличка закриє отвір у сховищі.

Литва може зайняти активну позицію у питанні повернення українських чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Як сказав міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, будь-які заходи будуть розглядатися після оцінки дій Польщі у цій сфері.

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли про детальний план щодо того, як відмовитися від куріння.

Під підозрою головний сержант та молодший інспектор прикордонної служби, які працювали на ПП “Устилуг”. За даними Державного бюро розслідувань, обидва допомогли виїхати за кордон військовозобов’язаним чоловікам.

Під час евакуаційного рейсу з Покровська Донецької області до Рівненщини у жінки почалися перейми.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростували “передбачення” з TikTok щодо того, що війна звершиться 18 травня.