NASA та «Роскосмос», ймовірно, домовилися продовжити угоду про перехресні польоти на МКС
Джерело: DW
Національне аерокосмічне агентство США та “Роскосмос”, ймовірно, погодили продовжити угоду про перехресні польоти на Міжнародну космічну станцію до 2025 року включно.
Зокрема про це раніше повідомили у російській держкорпорації 28 грудня.
З метою підтримки надійності функціонування МКС загалом та гарантованої присутності на російському сегменті як мінімум одного представника “Роскосмосу” та на американському сегменті як мінімум одного представника NASA, — зазначили у повідомленні.
Зазначається, що сторони нібито досягли відповідної домовленості.
У липні та грудні цього року обидві компанії підписали два доповнення до домовленості про проведення польотів інтегрованих екіпажів на російських та американських пілотованих кораблях. Виконавчий директор “Роскосмосу” з пілотованих програм Сергій Крикалєв ще 23 листопада повідомив, що додаткова угода між “Роскосмосом” і NASA передбачає проведення двох перехресних польотів на МКС до 2025 року.
- Космічний апарат NASA “Вояджер-1” зазнав комп’ютерного збою, який спричинив певний збій зв’язку між 46-річним зондом і його командою місії на Землі.
- NASA поділилась першими зображеннями, зробленими телескопом “Евклід” у межах місії “Темний Всесвіт”.
- Урядове агентство США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) та багатонаціональна технологічна компанія IBM об’єднали зусилля для створення базової моделі генеративного штучного інтелекту (AI) для спостереження за погодою та кліматом.
З початку червня громадяни низки країн, котрі РФ вважає “недружніми”, постали перед заморожуванням вкладів у російських банках.
Уряд Австралії планує подвоїти штрафи для соцмереж за систематичне порушення заборони на доступ дітей до 16 років. Максимальна санкція може зрости до 99 млн австралійських доларів.
Криза пального у тимчасово окупованому Криму почала впливати на ринок праці: жителі повідомляють про затримки зарплат, звільнення та вимушені неоплачувані відпустки.
США уклали з Казахстаном угоду щодо доступу до одного з найбільших нерозроблених родовищ вольфраму у світі. Водночас серед інвесторів, які можуть виграти від проєкту, є структури, пов’язані із синами Дональда Трампа.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, за даними ЗМІ, може розглядати варіант продовження політичної кар’єри на посаді генерального секретаря НАТО після завершення роботи в уряді.