Населення України скоротилося на 10 млн з початку повномасштабної війни – ООН
Джерело: Reuters
Населення України з початку повномасштабного вторгнення Росії скоротилося на 10 мільйонів, або приблизно на чверть. Це пов’язано з еміграцією, падінням народжуваності та втратами на війні.
“Рівень народжуваності різко впав і наразі становить близько однієї дитини на жінку, що є одним з найнижчих показників у світі”, – сказала Флоренс Бауер, голова Фонду народонаселення ООН у Східній Європі.
Для підтримки стабільної чисельності населення потрібен рівень народжуваності 2,1 дитини на жінку.
Бауер зазначила, що для точного підрахунку впливу війни на населення України потрібно дочекатися завершення війни і проведення повного перепису населення.
Найвагоміша причина скорочення населення України припадає на еміграцію. Наразі близько 6,7 мільйона біженців живуть за кордоном, переважно в Європі. Втрати на війні також стали вагомим фактором.
“Важко назвати точні цифри, але оцінки коливаються в межах десятків тисяч жертв”, – сказала вона.
У 2021 році, перед повномасштабним вторгненням Росії, населення України становило близько 40 мільйонів.
Росія, з довоєнним населенням понад 140 мільйонів, також зазнала погіршення демографічної ситуації після вторгнення в Україну. У перші шість місяців цього року там зафіксовано найнижчий рівень народжуваності з 1999 року, який Кремль охарактеризував як “катастрофічний”.
- Центр міжнародних інституційних порівнянь і міграційних досліджень при Інституті Ifo в Мюнхені провів опитування, яке свідчить, що близько 25% українських біженців у Європі не планують повертатися до України після війни.
- У вересні Національний банк України опублікував щомісячний огляд. Там згадано, зокрема, що з початку 2024 року Україну покинули ще 400 тисяч людей.
- Згідно з останніми даними, у 2022 році показники народжуваності в Європейському Союзі досягли найнижчого рівня з 1960 року.
5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці.
Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.