Населення України скоротилося на 10 млн з початку повномасштабної війни – ООН
Джерело: Reuters
Населення України з початку повномасштабного вторгнення Росії скоротилося на 10 мільйонів, або приблизно на чверть. Це пов’язано з еміграцією, падінням народжуваності та втратами на війні.
“Рівень народжуваності різко впав і наразі становить близько однієї дитини на жінку, що є одним з найнижчих показників у світі”, – сказала Флоренс Бауер, голова Фонду народонаселення ООН у Східній Європі.
Для підтримки стабільної чисельності населення потрібен рівень народжуваності 2,1 дитини на жінку.
Бауер зазначила, що для точного підрахунку впливу війни на населення України потрібно дочекатися завершення війни і проведення повного перепису населення.
Найвагоміша причина скорочення населення України припадає на еміграцію. Наразі близько 6,7 мільйона біженців живуть за кордоном, переважно в Європі. Втрати на війні також стали вагомим фактором.
“Важко назвати точні цифри, але оцінки коливаються в межах десятків тисяч жертв”, – сказала вона.
У 2021 році, перед повномасштабним вторгненням Росії, населення України становило близько 40 мільйонів.
Росія, з довоєнним населенням понад 140 мільйонів, також зазнала погіршення демографічної ситуації після вторгнення в Україну. У перші шість місяців цього року там зафіксовано найнижчий рівень народжуваності з 1999 року, який Кремль охарактеризував як “катастрофічний”.
- Центр міжнародних інституційних порівнянь і міграційних досліджень при Інституті Ifo в Мюнхені провів опитування, яке свідчить, що близько 25% українських біженців у Європі не планують повертатися до України після війни.
- У вересні Національний банк України опублікував щомісячний огляд. Там згадано, зокрема, що з початку 2024 року Україну покинули ще 400 тисяч людей.
- Згідно з останніми даними, у 2022 році показники народжуваності в Європейському Союзі досягли найнижчого рівня з 1960 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.
28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.
Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.
Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.
Президент США Дональд Трамп заявив, що за два тижні стане зрозуміло, чи справді російський лідер Володимир Путін хоче покласти край війні проти України.