Наші підрозділи «не лише сидять в обороні, а втілюють контратакуючі заходи» – Жорін
Джерело: Максим Жорін/Telegram
Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.
“Ситуація під Авдіївкою дуже складна. Активні наступальні дії ворог продовжує здійснювати – і вдень, і вночі. Основний напрямок, де пі**ри тиснуть зараз – лінія населених пунктів Бердичі-Орлівка, також дуже активні бої в районі Красногорівки”, – зазначив Жорін.
Він наголосив, що російські окупанти намагаються закріпити позиції на захоплених територіях “величезною кількістю піхоти”.
За словами заступника командира, українські підрозділи “не лише сидять в обороні, а втілюють контратакуючі заходи”.
- 3-ю окрему штурмову бригаду скерували до Авдіївки з процесу відновлення, який не завершили. Бійці вже з перших днів зрозуміли, що на цьому напрямку росіяни застосували величезну кількість підрозділів. Сил ЗС РФ може вистачити на захоплення декількох населених пунктів.
- Вночі 17 лютого Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про відвід ЗСУ з Авдіївки на вигідніші позиції.
- У Першому окремому штурмовому батальйоні “Вовки Да Вінчі” ім. Дмитра Коцюбайла прокоментували вихід ЗСУ з Авдіївки Донецької області.
- Аналітики ISW припускають, що російські окупаційні війська намагатимуться завадити виходу Збройних сил України з Авдіївки на Донеччині.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.