Наступ росіян під Авдіївкою: в ISW оцінили цілі та втрати окупантів

Джерело: ISW

Фахівці Інституту вивчення війни проаналізували наступ військ РФ навколо Авдіївки. Зокрема аналітики відзначили посилення наступальних дій окупантів, а також те, що поки що вони не приносять результатів.

За словами експертів, імовірно, що 10 жовтня росіяни почали значні наступальні операції навколо Авдіївки. Окупанти одночасно атакували місто на північному заході, заході та півдні, застосовуючи бронетанкові штурмові групи, гелікоптери та артилерію.

Голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш зазначив, що російські війська ведуть штурм за підтримки авіації в 10-12 напрямках навколо населеного пункту.

Українські військові спостерігачі назвали російські наступальні операції на Авдіївку “великим ударом” і зазначили, що російські сили використовували в бою надзвичайно велику кількість бронетехніки.

“Посилення використання російськими військами бронетехніки та авіації – поряд із постійними одночасними наземними атаками – вказує на те, що російські війська здійснюють наступальні зусилля, потужніші за масштабом і цілями, ніж раніше оцінювали в ISW”, – наголосили фахівці.

Попри потужні наступальні зусилля, станом на 12 жовтня війська РФ не забезпечили серйозного прориву під Авдіївкою і наврядчи зуміють відразу відтіснити ЗСУ з міста.

За оцінками аналітиків, російські сили захопили 4,52 квадратних кілометрів території з різних напрямків навколо Авдіївки з 10 жовтня і що російські сили знаходяться на відстані 3,32 км від української наземної лінії зв’язку (GLOC) уздовж шосе O0562 з півдня та 5,25 км від на північ від Авдіївки.

Геолокаційні кадри навколо Авдіївки свідчать, що російські війська, ймовірно, втратили бронетехніку в кількості щонайменше батальйонної тактичної групи (БТГ) під час наступальних операцій.

Надійний користувач X (Twitter) 12 жовтня зазначив, що з 10 жовтня під Авдіївкою українські сили знищили 33 російські бронемашини та 15 танків. Водночас за даними воєнкора, обидві сторони зазнають значних втрат навколо міста.

Український офіцер запасу заявив, що за скромними оцінками українські сили знищили щонайменше 36 одиниць російської бронетехніки, зокрема танки, бронетранспортери та транспортні засоби.

На кадрах, опублікованих 11 жовтня, нібито видно, як російська бронетехніка в колоні поблизу Авдіївки падає у водойму, а геолокаційні кадри, опубліковані 11 і 12 жовтня, показують, як українські війська завдають ударів по колонах російської техніки в районі Авдіївки.

“Ці кадри вказують на те, що російські бронетехнічні сили, можливо, не застосовують уроки, отримані з попередніх наступальних операцій під Вугледаром у лютому 2023 року або навколо Києва в березні 2022 року, коли українські сили знищили безладно наступаючу колону російської бронетехніки”, – мовиться у звіті ISW.

Українські сили, що обороняються, завдають відносно значних втрат і пригнічують матеріально-технічне забезпечення Росії поблизу Авдіївки, що, ймовірно, уповільнює темпи просування росіян.

Російський воєнкор стверджував, що темп російського просування сповільнився, і російські сили тепер зосереджені на якісних атаках після того, як вони зазнали великих втрат у техніці.

На геолокаційних кадрах, опублікованих 12 жовтня, видно, що українські війська знищили міст на північний схід від Авдіївки між Ясинуватою та Горлівкою.

За словами російського воєнкора, руйнування мосту негативно вплине на логістику Росії в районі Авдіївки і що російські війська, ймовірно, постануть перед труднощами при спробі відремонтувати міст через його близькість до лінії фронту.

Фахівці також додали, що у російському інфопросторі перебільшують успіхи окупантів навколо Авдіївки. Водночас в ISW впевнені, росЗМІ й надалі розповідатимуть неправдиві свідчення, попри військові невдачі та повільні темпи просування російських сил.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.

Українські посадовці стурбовані тим, що просування Росії може набрати значних обертів до літа, якщо союзники Києва не зможуть збільшити постачання боєприпасів.