Наступ ЗСУ на Курщині матиме потенційний важіль тиску на переговорах — генерал США
Джерело: Веслі Кларк в інтерв’ю “Суспільному”
Наступальна операція Сил оборони має стратегічне значення не допустити просування російських військ. Вона є частиною великого плану українських військових, пояснив армії США у відставці, колишній командувач Об’єднаних Збройних сил НАТО в Європі Веслі Кларк.
Ц разі, якщо Україна буде змушена відступити звідти, це не дасть жодних додаткових важелів на переговорах. Тому краще залишатися. Україна зайшла так, як змогла, захопила територію в слабкому місці російської оборони. Вона не змогла дійти до великих заводів, захопити той же Курськ. І не змогла відтягнути достатньо російських сил на цей напрямок, — заявив Кларк.
Генерал переконаний, що це стане потенційним важелем тиску на переговорах.
Зауважимо, президент Володимир Зеленський наголосив, що операція ЗСУ на Курщині є “козирем у всіх переговорах” і мала важливе значення для країн Глобального півдня.
Курськ сильний козир, у всіх переговорах… Особливо з країнами Глобального півдня. Я ніколи не думав, що на них це мало б великий вплив. Але на них це сильно вплинуло, — пояснив глава держави.
Він пояснив, що на країни Глобального півдня вплинуло те, що ЗСУ дають відсіч на території РФ, тоді як російська армія перекидає контингент і нічого зробити не може.
За словами президента, спрацював зокрема фактор, що росіяни направили північнокорейський контингент саме у Курську область.
У серпні Зеленський пояснив, що Сили оборони своїми діями у Курській області унеможливили наступ та окупацію росіянами півночі України.
Раніше The Times писало, що ЗСУ застали Росію зненацька, наступаючи на Курщину, проте тепер Київ повинен прийняти жорсткі тактичні рішення, коли і як відступити.
Видання зазначає, що в очікуванні такого сценарію Україна навіть створила на Курщині “військову комендатуру”, як відкриття нового фронту проти РФ. Майже через два тижні після свого “зухвалого вторгнення” на захід Росії Україна постає перед тактичною головоломкою: як довго залишатися, коли відійти і як зробити це безпечно, зберігаючи довгострокову стратегічну перевагу.
Видання пише, що перетнути кордон і застати Кремль зненацька було відносно просто. Під прикриттям густо лісистої прикордонної зони, яка недостатньо охоронялася недосвідченими, легко озброєними прикордонними силами, найсильніші бойові частини України не зустріли потужного опору.
Зауважується, що стратегічна мета українського наступу – переконати ворога розпочати переговори. І поки РФ не погодиться на умови Києва, ЗСУ не лише залишатимуться, але й просуватимуться вглиб території РФ.
Своєю чергою, радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк прокоментував операцію ЗСУ в Курській області РФ та зазначив, що це може сприяти “справедливому переговорному процесу”.
Україна не зацікавлена в окупації російських територій. Це очевидно. Бо Україна веде виключно оборонну війну суворо в межах міжнародного права… Але якщо ми говоримо про потенційні перемовини – підкреслюю, про потенційні – нам доведеться посадити РФ за стіл навпроти. На своїх умовах, – написав він.
Подоляк наголосив на важливості завдавати Росії тактичних поразок на полі бою, зокрема в Курській області, щоб переконати ворога “увійти до справедливого переговорного процесу”.
За його словами, операція ЗСУ на території РФ також впливає на громадську думку росіян. Він припустив, що психологічний стан росіян стане ще одним аргументом для початку перемовин.
Крім того, згідно з даними аналітиків ISW, РФ перекинула на Курщину тисячі військових з українського фронту. Як підкріплення, окупанти передислокували з Донеччини кілька неповних бригад загальною чисельністю 5000 осіб.
Читайте також: WSJ: Наступ на Курщину змінив наратив, що ЗСУ нездатні зупинити військову міць РФ
- Операція України в Курській області дозволила українським військам захопити ініціативу на одній ділянці фронту та кинути виклик російському домінуванню в цьому регіоні. Ця операція та можливі майбутні українські вторгнення через кордон змушують Кремль та російське військове командування переосмислити статус тисячокілометрового кордону з північно-східною Україною.
- Представник МНС Росії у міжвідомчому оперативному штабі Артем Шаров повідомив, що з Курської області вже евакуювали 76 тисяч жителів.
- Аналітики ISW прокоментували реакцію Кремля на події у Курській області РФ, зауваживши, що російська влада опинилась у суперечливому становищі.
- Російське військове командування продовжує перекидати війська з менш пріоритетних ділянок фронту в Україні до Курської області, щоб протистояти українському контрнаступу.
Народна депутатка Мар’яна Безугла пригрозила генералу-лейтенанту Сергію Наєву розповісти про їхню співпрацю в часи, коли він обіймав посаду командувача Об’єднаних Сил оборони України.
Генерал-лейтенант Сергій Наєв, який на момент початку повномасштабної війни обіймав посаду командувача Об’єднаних Сил оборони України, розповів, що у військових не було жодного документа, в якому було б написано, що о четвертій ранку 24 лютого 2022 року розпочнеться вторгнення Росії.
Триває 1083-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 850 тисяч осіб.
Росія вдосконалює безпілотні літальні апарати та засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) на основі досвіду, здобутого у війні проти України, й застосовує новітні технологічні розробки в операціях проти країн-членів НАТО.
У ніч на 10 лютого російський безпілотник влучив в автостоянку в одному із житлових кварталів Сум. Згодом рятувальники повідомили про ліквідацію пожежі після падіння уламків ворожих БпЛА.