Наступ ЗСУ на Курщині матиме потенційний важіль тиску на переговорах — генерал США

Джерело: Веслі Кларк в інтерв’ю “Суспільному”

Наступальна операція Сил оборони має стратегічне значення не допустити просування російських військ. Вона є частиною великого плану українських військових, пояснив армії США у відставці, колишній командувач  Об’єднаних Збройних сил НАТО в Європі Веслі Кларк.

Ц разі, якщо Україна буде змушена відступити звідти, це не дасть жодних додаткових важелів на переговорах. Тому краще залишатися. Україна зайшла так, як змогла, захопила територію в слабкому місці російської оборони. Вона не змогла дійти до великих заводів, захопити той же Курськ. І не змогла відтягнути достатньо російських сил на цей напрямок, — заявив Кларк.

Генерал переконаний, що це стане потенційним важелем тиску на переговорах.

Зауважимо, президент Володимир Зеленський наголосив, що операція ЗСУ на Курщині є “козирем у всіх переговорах” і мала важливе значення для країн Глобального півдня.

Курськ сильний козир, у всіх переговорах… Особливо з країнами Глобального півдня. Я ніколи не думав, що на них це мало б великий вплив. Але на них це сильно вплинуло, — пояснив глава держави.

Він пояснив, що на країни Глобального півдня вплинуло те, що ЗСУ дають відсіч на території РФ, тоді як російська армія перекидає контингент і нічого зробити не може.

За словами президента, спрацював зокрема фактор, що росіяни направили північнокорейський контингент саме у Курську область.

У серпні Зеленський пояснив, що Сили оборони своїми діями у Курській області унеможливили наступ та окупацію росіянами півночі України.

Раніше The Times писало, що ЗСУ застали Росію зненацька, наступаючи на Курщину, проте тепер Київ повинен прийняти жорсткі тактичні рішення, коли і як відступити.

Видання зазначає, що в очікуванні такого сценарію Україна навіть створила на Курщині “військову комендатуру”, як відкриття нового фронту проти РФ. Майже через два тижні після свого “зухвалого вторгнення” на захід Росії Україна постає перед тактичною головоломкою: як довго залишатися, коли відійти і як зробити це безпечно, зберігаючи довгострокову стратегічну перевагу.

Видання пише, що перетнути кордон і застати Кремль зненацька було відносно просто. Під прикриттям густо лісистої прикордонної зони, яка недостатньо охоронялася недосвідченими, легко озброєними прикордонними силами, найсильніші бойові частини України не зустріли потужного опору.

Зауважується, що стратегічна мета українського наступу – переконати ворога розпочати переговори. І поки РФ не погодиться на умови Києва, ЗСУ не лише залишатимуться, але й просуватимуться вглиб території РФ.

Своєю чергою, радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк прокоментував операцію ЗСУ в Курській області РФ та зазначив, що це може сприяти “справедливому переговорному процесу”.

Україна не зацікавлена в окупації російських територій. Це очевидно. Бо Україна веде виключно оборонну війну суворо в межах міжнародного права… Але якщо ми говоримо про потенційні перемовини – підкреслюю, про потенційні – нам доведеться посадити РФ за стіл навпроти. На своїх умовах, – написав він.

Подоляк наголосив на важливості завдавати Росії тактичних поразок на полі бою, зокрема в Курській області, щоб переконати ворога “увійти до справедливого переговорного процесу”.

За його словами, операція ЗСУ на території РФ також впливає на громадську думку росіян. Він припустив, що психологічний стан росіян стане ще одним аргументом для початку перемовин.

Крім того, згідно з даними аналітиків ISW, РФ перекинула на Курщину тисячі військових з українського фронту. Як підкріплення, окупанти передислокували з Донеччини кілька неповних бригад загальною чисельністю 5000 осіб.

Читайте також: WSJ: Наступ на Курщину змінив наратив, що ЗСУ нездатні зупинити військову міць РФ

 

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.