Наступальні операції росіян навколо Авдіївки 13 жовтня провалились – ISW

Джерело: ISW

В Інституті вивчення війни зауважили, що наступальні операції російських окупантів навколо Авдіївки 13 жовтня провалились на всіх ділянках міста.

Російські джерела стверджували, що окупанти продовжували атакувати райони на північ і південь від Авдіївки, а геолокаційні кадри, опубліковані 12 і 13 жовтня, вказують на те, що російські сили просунулися на південь від Красногорівки (5 км на північ від Авдіївки) і на південний схід від Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки).

Російські джерела також опублікували суперечливі повідомлення щодо попередніх заяв про контроль РФ над Авдіївським коксохімічним заводом. аналітики наголосили, що на цей час не знайшли жодних доказів, які б підтверджували ці повідомлення.

Своєю чергою українські військові повідомили, що продовжують відбивати російські атаки навколо Авдіївки.

Один з російських воєнкорів повідомив, що ЗСУ використовують мінні поля, аби уповільнити наступ військ РФ.

Російський доброволець у 4-й бригаді так званої “ЛНР” (2-й армійський корпус, Південний військовий округ) заявив, що зношені стволи знижують точність російської артилерії поблизу Авдіївки.

Він оцінив, що російські сили можуть “стиснути [український] периметр”, захопивши менш укріплену українську територію поблизу Авдіївки, але висловив занепокоєння, що російські генерали неправильно витлумачать ці обмежені просування та спробують прискорити наступальні зусилля на Авдіївку.

За його словами, таке неправильне тлумачення може призвести до того, що російські війська будуть “бити по бетонних” укріпленнях, поки ці сили не закінчаться.

28 травня у Києві працівники ДБР затримали ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за нього внесли заставу у сумі 12 млн гривень за попереднім обвинуваченням.

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника з питань національної безпеки США з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

Уряд Чехії позитивно відреагував на заклик генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга дозволити Україні використовувати західне озброєння на території РФ.

Американська акторка Алісса Мілано, відома за роллю Фібі у серіалі “Всі жінки – відьми”, та дворазова лауреатка премії “Оскар” за головні жіночі ролі у фільмах “Хлопці не плачуть” та “Крихітка на мільйон доларів” Гіларі Свенк стали амбасадорками фандрайзингової платформи UNITED24.

28 травня слідчий суддя ВАКС застосував до ексзаступника керівника Офісу Президента України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 мільйонів гривень.