Насильство чоловіка щодо жінки є циклічним – віцепрезидентка ГО «Ла Страда-Україна»
Джерело: Букви
Віцепрезидентка ГО “Ла Страда-Україна” Катерина Бороздіна наголосила, що майже у 100% випадках чоловік, який вдарив жінку і не поніс за це покарання, зробить це знову.
Про це вона заявила на вебінарі ГО “Жінки в медіа” у співпраці з Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення у межах проєкту “Розірвати коло: Як висвітлювати тему домашнього насильства без стереотипів”, відповідаючи на питання шеф-редакторки видання “Букви” Владіслави Чорної.
Владіслава поставила питання, як правильно комунікувати випадки, коли жінка, після фізичного насильства з боку чоловіка, через певний час повертається до нього.
У відповідь Катерина Бороздіна зауважила, що повертатись до чоловіка, який застосував фізичне насилля – це особистий вибір постраждалої жінки.
При цьому вона наголосила, що варто публічно висвітлювати те, що якщо насильство трапилось одного разу – воно повторюватиметься регулярно.
“Насильство – циклічне. І коло насильства одне і теж саме: акт агресії, кроки до примирення, які вчиняє кривдник, “медовий місяць”, коли кривдник там бубочка, (дарує) подарунки і все інше. Тому що він у такий спосіб – це психологічно доведено – знімає з себе відповідальність, що він вчинив насильство. Але потім все одно наступає знову роздратування кривдника, акт агресії і вчиняється акт насильства. Це завжди буде так”, – пояснила вона.
За словами Катерини Бороздіної, лише в 1%-2% випадках, коли хоча б раз було вчинено насильство, вдруге воно не вчиняється.
Та зазвичай, якщо кривдник вдарив жінку, відчув безкарність і отримав пробачення – фактично 100%, що він вчинить насилля знову.
Катерина Бороздіна резюмувала, що саме про це потрібно говорити, тому що змусити жінку не повертатись до кривдника – неможливо, і вона сама повинна ухвалити таке рішення.
“Але чим більше ми будемо про це говорити, тим вірогідніше, що жінка, от під таким суспільним тиском, вже не повернеться до нього (кривдника) а буде будувати своє життя”, – резюмувала вона.
ДОВІДКА: у випадку домашнього насильства в Україні цілодобово та безоплатно діє “гаряча лінія” за коротким номером 15-47. За цим номером приймають звернення від усіх заявників, надають інформаційну, психологічну та юридичну консультації.
Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону +38 (044) 284-19-43 (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку).
За номером 116-123 (з мобільного) та 0800-500-335 (зі стаціонарного) діє національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації.
Номер 116-111 (з мобільного) або 0-800-500-225 (зі стаціонарного) – національна гаряча лінія для дітей та молоді.
Номер 0-800-213-103 – контактний центр системи безоплатної правничої допомоги.
- Заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко розповіла, що діти є свідками більшості випадків домашнього насильства у сім’ї.
- Кількість зареєстрованих випадків домашнього насильства в Україні зросла майже на 80% порівняно з минулим роком, зокрема зареєстровано 8185 кримінальних правопорушень. Постраждали понад 5000 осіб, переважно жінки та діти.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.