Насильство чоловіка щодо жінки є циклічним – віцепрезидентка ГО «Ла Страда-Україна»

Джерело: Букви

Віцепрезидентка ГО “Ла Страда-Україна” Катерина Бороздіна наголосила, що майже у 100% випадках чоловік, який вдарив жінку і не поніс за це покарання, зробить це знову.

Про це вона заявила на вебінарі ГО “Жінки в медіа” у співпраці з Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення у межах проєкту “Розірвати коло: Як висвітлювати тему домашнього насильства без стереотипів”, відповідаючи на питання шеф-редакторки видання “Букви” Владіслави Чорної.

Владіслава поставила питання, як правильно комунікувати випадки, коли жінка, після фізичного насильства з боку чоловіка, через певний час повертається до нього.

У відповідь Катерина Бороздіна зауважила, що повертатись до чоловіка, який застосував фізичне насилля – це особистий вибір постраждалої жінки.

При цьому вона наголосила, що варто публічно висвітлювати те, що якщо насильство трапилось одного разу – воно повторюватиметься регулярно.

“Насильство – циклічне. І коло насильства одне і теж саме: акт агресії, кроки до примирення, які вчиняє кривдник, “медовий місяць”, коли кривдник там бубочка, (дарує) подарунки і все інше. Тому що він у такий спосіб – це психологічно доведено – знімає з себе відповідальність, що він вчинив насильство. Але потім все одно наступає знову роздратування кривдника, акт агресії і вчиняється акт насильства. Це завжди буде так”, – пояснила вона.

За словами Катерини Бороздіної, лише в 1%-2% випадках, коли хоча б раз було вчинено насильство, вдруге воно не вчиняється.

Та зазвичай, якщо кривдник вдарив жінку, відчув безкарність і отримав пробачення – фактично 100%, що він вчинить насилля знову.

Катерина Бороздіна резюмувала, що саме про це потрібно говорити, тому що змусити жінку не повертатись до кривдника – неможливо, і вона сама повинна ухвалити таке рішення.

“Але чим більше ми будемо про це говорити, тим вірогідніше, що жінка, от під таким суспільним тиском, вже не повернеться до нього (кривдника) а буде будувати своє життя”, – резюмувала вона.

ДОВІДКА: у випадку домашнього насильства в Україні цілодобово та безоплатно діє “гаряча лінія” за коротким номером 15-47. За цим номером приймають звернення від усіх заявників, надають інформаційну, психологічну та юридичну консультації.

Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону +38 (044) 284-19-43 (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку).

За номером 116-123 (з мобільного) та 0800-500-335 (зі стаціонарного) діє національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації.

Номер 116-111 (з мобільного) або 0-800-500-225 (зі стаціонарного) – національна гаряча лінія для дітей та молоді.

Номер 0-800-213-103 – контактний центр системи безоплатної правничої допомоги.

За три квартали 2024 року (з січня по вересень) уряд розподілив 99,9% коштів, запланованих на рік, з резервного фонду держбюджету. Здебільшого вони йшли на безпеку та оборону. Однак, частина розподілених видатків не проведена вчасно. 

Католицька церква Лос-Анджелеса виплатить 880 мільйонів доларів постраждалим через сексуальне насильство, вчинене священнослужителями над дітьми.

Ціна арабіки в зернах піднялась на 3,1%, досягнувши найвищого рівня з 1977 року. Цього року вартість зросла майже на 70% через проблеми з глобальними поставками.

За три квартали 2024 року (з січня по вересень) видатки уряду склали 2,98 трлн грн. З них майже 65% витрачено на безпеку та оборону.

Європейський парламент затвердив новий склад Європейської комісії, яку очолила Урсула фон дер Ляєн. За підтримку колегії комісарів проголосували 370 депутатів, проти висловилися 282, а 36 утрималися. Новий склад Єврокомісії розпочне роботу 1 грудня.