НАТО може направити до Польщі до 300 тисяч військових, якщо буде потреба – генерал

Джерело: TVP Info

У випадку загрози НАТО може перебазувати до Польщі до 300 тисяч військовослужбовців сил високої готовності, повідомив заступник начальника Генштабу Збройних Сил Республіки Польща генерал Кароль Димановський.

У Польщі вже розташовано кілька тисяч американських військових, які співпрацюють із польською армією. Союзники підтримують Польщу не лише на суші, а й у повітрі, морі, космосі та кіберпросторі.

Генерал зауважив, що останні оборонні плани Альянсу, затверджені на минулорічному саміті у Вільнюсі, передбачають радикальне збільшення чисельності військ НАТО. Якщо раніше планувалося розгортання 40 тисяч військовослужбовців сил високої готовності НАТО, то зараз йдеться про 300 тисяч військових.

“І що важливо, ці військові прибудуть до країни не після початку війни, а перед цим. І це теж важливо, оскільки має на меті відлякування потенційного агресора”, – зазначив Димановський, додавши, що за потреби ці сили братимуть участь у бойових діях.

Він також наголосив, що потенційний противник може атакувати Польщу не лише фізично, але й у кіберпросторі чи в інформаційній сфері. Тому Варшава посилює свої можливості у цих напрямках протидії.

Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі заявив, що країни регіону не повинні дозволяти використовувати свої території або об’єкти для атак проти Ірану. Про це він сказав під час зустрічі з прем’єр-міністром Іраку Алі Фалехом аль-Заїді в Багдаді.

Кількість загиблих унаслідок потужних землетрусів у Венесуелі зросла до 1450. За оцінками ООН, близько 50 тисяч людей досі вважаються зниклими безвісти.

Дональд Трамп різко розкритикував Джаніс Льюїс Джордж, яка, за його словами, майже напевно стане меркою Вашингтона. Він звинуватив її у намірах послабити міграційну політику, протидію злочинності та роботу поліції.

Німецький автовиробник Volkswagen обговорює масштабний план реструктуризації, котрий може передбачати закриття чотирьох заводів у Німеччині та скорочення до 100 тисяч працівників на тлі тиску з боку китайських конкурентів і падіння попиту в Європі.

Принцеса Уельська Кейт повідомила, що за 24 години піднялася на три найвищі вершини Великої Британії. Благодійний виклик вона присвятила збору коштів для The Royal Marsden Cancer Charity, яка підтримує лікарню, де вона проходила лікування від раку.