НАТО, найімовірніше, відхилить прохання України про запрошення до альянсу – Reuters
Джерело: Reuters
За даними ЗМІ НАТО, найімовірніше, відхилить прохання України про швидке запрошення стати членом Північноатлантичного альянсу.
Зазначається, що під час зустрічі 3 грудня на рівні глав МЗС, НАТО навряд чи прислухається до заклику України про запрошення до альянсу. В агентстві зауважили, що чергова відмова зруйнує надії України на політичний підйом, поки вона бореться з РФ і очікує на повернення у Білий дім Дональда Трампа.
Глава МЗС України Андрій Сибіга у листі до своїх колег з країн-членів НАТО наголосив, що запрошення усуне один із головних аргументів Росії для ведення війни, а саме перешкоджання Україні приєднатися до альянсу.
Проте незадовго до зустрічі немає жодних ознак, що всі 32 члени НАТО досягли згоди щодо цього питання, повідомило джерело.
“Потрібні тижні та місяці, щоб досягти консенсусу. Я не бачу, що це станеться 3 грудня. Я був би дуже здивований”, – зауважив високопоставлений дипломат НАТО.
Американський посадовець повідомив, що сьогоднішня зустріч буде націлена на зростання підтримки України, аби вона мала сильну позицію на ймовірних перемовинах з Росією у 2025 році.
“Найкращий спосіб зробити це – збільшити фінансування, боєприпаси та мобілізацію”, – додав він на умовах анонімності.
Будь-яке рішення щодо членства України у НАТО насамперед залежатиме від США. Вже невдовзі це питання розглядатиме Трамп, коли з 20 січня 2025 року повернеться у президентське крісло Сполучених Штатів.
Поки чинна адміністрація президента США Джо Байдена розуміє, що будь-яке її рішення щодо України сьогодні повинно мати підтримку і майбутньої влади.
Деякі члени НАТО категорично проти приєднання України до альянсу, зокрема Угорщина, яка відкрито висловлює свою позицію. Деякі інші члени також НАТО – зокрема США та Німеччина – вважають, що час України для вступу ще не настав.
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий розглянути припинення активної фази війни, якщо території України, які перебувають під її контролем, будуть захищені членством у НАТО.
Пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова повідомила, що посли G7 закликали прем’єр-міністра Дениса Шмигаля якнайшвидше забезпечити роботу наглядової ради НАЕК “Енергоатом”.
Корпорація Google пожертвувала $1 мільйон в інавгураційний фонд новообраного президента США Дональда Трампа.
Букви поспілкувались з сержантом Віталієм Горжевським, що служить у 114 бригаді Повітряних сил ЗСУ. Раніше він опублікував звернення, у якому повідомив про масові випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу до піхоти.
Спільна автоматична космічна місія Європейської космічної агенції (ESA) і Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) BepiColombo здійснила шостий і останній гравітаційний проліт поблизу Меркурія.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.