НАТО підтвердило довгострокову підтримку України після спільного засідання Ради оборони

Джерело: CNN

4 жовтня НАТО підтвердило свою довгострокову підтримку Києву після засідання нової ради оборони між військовим альянсом та Україною.

Заступниця генерального секретаря альянсу Мірча Джоана головувала на засіданні Ради Україна-НАТО (NUC) у Брюсселі. За її словами, безпека України має велике значення для групи. Джоана високо оцінила зусилля союзників і України щодо швидкого виконання рішень Вільнюського саміту НАТО, мовиться у заяві НАТО.

Вільнюський саміт у липні став першим засіданням NUC, у якому взяв участь президент Володимир Зеленський. Однією з головних цілей було посилення підтримки України.

На зустрічі 4 жовтня у Брюсселі взяла участь віце-прем’єр-міністерка Ольга Стефанішина.

У заяві НАТО зауважили, що союзники продовжуватимуть допомагати Україні, зокрема через Комплексний пакет допомоги альянсу та забезпечуючи “повну оперативну сумісність українських сил з НАТО”. Під час засідання наголосили, що Україна “ближча до НАТО, ніж будь-коли”.

Довідка. NUC – спільний орган, де Україна та її союзники збираються для консультацій у кризових ситуаціях і для “прийняття рішень як рівних”, згідно з НАТО. Цього року Рада Україна-НАТО замінила Комісію Україна-НАТО, яка з 1997 року була органом прийняття рішень, відповідальним за розвиток відносин Україна-НАТО.

8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.

Суд у Великій Британії встановив, що Росія вербувала злочинців для терактів через соцмережі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, хто розпорядився зупинити постачання озброєння Україні.

Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.

Співробітник Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна за співпрацю з ФСБ. Російська розвідка задіяла його дружину з Ростова-на-Дону, щоб завербувати посадовця й отримати доступ до секретної інформації у галузі оборонної промисловості.