НАТО підтвердило довгострокову підтримку України після спільного засідання Ради оборони

Джерело: CNN

4 жовтня НАТО підтвердило свою довгострокову підтримку Києву після засідання нової ради оборони між військовим альянсом та Україною.

Заступниця генерального секретаря альянсу Мірча Джоана головувала на засіданні Ради Україна-НАТО (NUC) у Брюсселі. За її словами, безпека України має велике значення для групи. Джоана високо оцінила зусилля союзників і України щодо швидкого виконання рішень Вільнюського саміту НАТО, мовиться у заяві НАТО.

Вільнюський саміт у липні став першим засіданням NUC, у якому взяв участь президент Володимир Зеленський. Однією з головних цілей було посилення підтримки України.

На зустрічі 4 жовтня у Брюсселі взяла участь віце-прем’єр-міністерка Ольга Стефанішина.

У заяві НАТО зауважили, що союзники продовжуватимуть допомагати Україні, зокрема через Комплексний пакет допомоги альянсу та забезпечуючи “повну оперативну сумісність українських сил з НАТО”. Під час засідання наголосили, що Україна “ближча до НАТО, ніж будь-коли”.

Довідка. NUC – спільний орган, де Україна та її союзники збираються для консультацій у кризових ситуаціях і для “прийняття рішень як рівних”, згідно з НАТО. Цього року Рада Україна-НАТО замінила Комісію Україна-НАТО, яка з 1997 року була органом прийняття рішень, відповідальним за розвиток відносин Україна-НАТО.

Уряд Чехії позитивно відреагував на заклик генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга дозволити Україні використовувати західне озброєння на території РФ.

Американська акторка Алісса Мілано, відома за роллю Фібі у серіалі “Всі жінки – відьми”, та дворазова лауреатка премії “Оскар” за головні жіночі ролі у фільмах “Хлопці не плачуть” та “Крихітка на мільйон доларів” Гіларі Свенк стали амбасадорками фандрайзингової платформи UNITED24.

28 травня слідчий суддя ВАКС застосував до ексзаступника керівника Офісу Президента України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 мільйонів гривень.

Україна також може використати західну зброю для нападу на російські позиції в Росії, звідки атакують країну, спільно заявили канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон 28 травня.

28 травня прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським, зазначив, що усе озброєння, які постачає Україні Брюссель, має бути використане українськими військовими на своїй території.