НАТО планує масштабне транспортування поранених у разі війни з Росією

Джерело: Reuters

За словами генерала, НАТО планує координувати транспортування великої кількості поранених військовослужбовців від лінії фронту у випадку війни з Росією.

Генерал-лейтенант Александр Солфранк, керівник командування матеріально-технічного забезпечення НАТО, розповів, що майбутній сценарій медичної евакуації відрізнятиметься від досвіду союзників в Афганістані та Іраку.

Він припустив, що у випадку війни з РФ західні військові, швидше за все, матимуть набагато більшу зону бойових дій, більшу кількість поранених військовослужбовців і принаймні тимчасовий брак переваги у повітрі поблизу лінії фронту.

“Завдання полягатиме в тому, щоб швидко забезпечити високоякісну допомогу, у гіршому випадку, великій кількості поранених”, – сказав він.

Солфранк керує Об’єднаним командуванням підтримки та забезпечення (JSEC) НАТО, якому доручено координувати швидке переміщення військ і танків Європою, а також матеріально-технічну підготовку, наприклад зберігання боєприпасів на східному фланзі НАТО.

“Спочатку потрібно досягти переваги в повітрі. Щоб досягти успіху по всій довжині та глибині лінії фронту, знадобиться час. З міркувань планування необхідно розглянути всі варіанти доставки великої кількості поранених до медичних установ, включаючи потяги, але потенційно також автобуси”, – сказав він.

Різні медичні правила між країнами є ще однією перешкодою, яку потрібно здолати, додав Солфранк. 

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.