НАТО планує масштабне транспортування поранених у разі війни з Росією

Джерело: Reuters

За словами генерала, НАТО планує координувати транспортування великої кількості поранених військовослужбовців від лінії фронту у випадку війни з Росією.

Генерал-лейтенант Александр Солфранк, керівник командування матеріально-технічного забезпечення НАТО, розповів, що майбутній сценарій медичної евакуації відрізнятиметься від досвіду союзників в Афганістані та Іраку.

Він припустив, що у випадку війни з РФ західні військові, швидше за все, матимуть набагато більшу зону бойових дій, більшу кількість поранених військовослужбовців і принаймні тимчасовий брак переваги у повітрі поблизу лінії фронту.

“Завдання полягатиме в тому, щоб швидко забезпечити високоякісну допомогу, у гіршому випадку, великій кількості поранених”, – сказав він.

Солфранк керує Об’єднаним командуванням підтримки та забезпечення (JSEC) НАТО, якому доручено координувати швидке переміщення військ і танків Європою, а також матеріально-технічну підготовку, наприклад зберігання боєприпасів на східному фланзі НАТО.

“Спочатку потрібно досягти переваги в повітрі. Щоб досягти успіху по всій довжині та глибині лінії фронту, знадобиться час. З міркувань планування необхідно розглянути всі варіанти доставки великої кількості поранених до медичних установ, включаючи потяги, але потенційно також автобуси”, – сказав він.

Різні медичні правила між країнами є ще однією перешкодою, яку потрібно здолати, додав Солфранк. 

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.

Росіяни завдали ракетного удару по складу з підгузками та серветками в Дніпрі, спричинивши масштабну пожежу.