НАТО прагне розробити «флагманський проєкт» з Південною Кореєю щодо України – Столтенберг

Джерело: Yonhap

На саміті у Вашингтоні НАТО планує зміцнити співпрацю з Південною Кореєю, зокрема щодо України.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на майбутньому саміті НАТО розвиватиме співпрацю щодо України, кіберпростору, нових технологій та обговорить оборонну промисловість з Південною Кореєю.

“Флагманський проєкт частково стосується медичної освіти українських солдатів”, – сказав він.

Генсек  додав, що також у НАТО вивчають можливості розширення обміну розвідувальною інформацією з Південною Кореєю.

Столтенберг сказав, що запрошення лідерів Південної Кореї, Японії, Австралії та Нової Зеландії на саміт допоможе розширити партнерство НАТО з країнами Індо-Тихоокеанського регіону.

“Іран і Північна Корея підживлюють російську війну за допомогою безпілотників і снарядів. Китай підтримує російську військову економіку та постачає мікроелектроніку та інші товари подвійного призначення для російської війни.

Чим ближче ці авторитарні гравці зближуються, тим важливіше нам тісно співпрацювати з нашими друзями в Індо-Тихоокеанському регіоні”, – сказав генсек НАТО.

  • Вперше за шість років Південна Корея провела військові навчання зі стрільби на полігонах неподалік від кордону з Північною Кореєю. Їх припинили у 2018 році в межах угод про зменшення напруженості між країнами.
  • Північна Корея розкритикувала спільні військові навчання Південної Кореї, Японії та Сполучених Штатів, проведені цього місяця, заявивши, що такі маневри свідчать про переростання відносин між трьома країнами в “азійську версію НАТО”.
  • Нещодавно Південна Корея оголосила, що перегляне можливість надання зброї Україні на знак протесту проти договору про взаємну оборону, підписаного між північнокорейським лідером Кім Чен Ином і главою Росії Володимиром Путіним.
  • Північна Корея та Росія підписали договір, в якому погодилися надати негайну військову допомогу одна одній в разі вторгнення чи збройної агресії.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.