НАТО проведе перевірку системи військової освіти в Україні

Джерело: Міністерство оборони України

НАТО проведе інституційний аудит вищих військових навчальних закладів України. Перевірка розпочнеться 1 травня, а її результати очікують в грудні цього року.

“Якщо підсумки перевірки, яку проводитимуть фахівці НАТО, виявляться успішними, то це дозволить сертифікувати курси професійної військової освіти за стандартами НАТО. А документи про закінчення курсів вважатимуться такими, що визнаються у державах-членах Альянсу. Це сприятиме взаємосумісності українських військових освітніх структур зі структурами освіти НАТО”, – розповіли в Міноборони.

Аудит проходитиме у кілька етапів та фінансуватиметься партнерами з Литви.

Спочатку експерти НАТО нададуть військовим вишам критерії відповідності та оцінювання, за якими проходитиме перевірка. У травні ВНЗ та військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти мають підготувати звіти самооцінювання та заповнити опитувальники щодо відповідності критеріям НАТО.

З червня по вересень експерти Північноатлантичного альянсу вивчатимуть ці звіти та опитувальники. Восени група експертів НАТО прибуде з візитом до України, щоб зустрітись з представниками системи військової освіти.

Фінальний звіт від аудиторів за підсумками перевірки очікується в грудні 2025 року.

  • У застосунку “Армія+” запустили новий навчальний курс про фінансову грамотність для військових.
  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що з 1 травня зростуть стипендії курсантів військових закладів вищої освіти.
  • Міноборони звільнило очільника Національної академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного. Раніше повідомляли про цькування та побиття курсантів у закладі.

Суд в Санкт-Петербурзі виніс вирок 22-річному українцю Богдану Богомазову — 19 років ув’язнення. Чоловіка “визнали винним” у шпигунстві та спробі організувати теракт. 

Компанія OpenAI, яка розробила чат-бот на основі штучного інтелекту ChatGPT, прибрала його останнє оновлення після того, як ChatGPT став давати “занадто улесливі відповіді”.

Україна завершила офіційний скринінг відповідності законодавства нормам ЄС за розділом “Підприємництво та промислова політика”. Єврокомісія позитивно оцінила реформи в підтримці бізнесу, водночас вказавши на необхідність швидшого впровадження Директиви щодо прострочених платежів. 

Міноборони роз’яснило інформацію про розбронювання медичних працівників. У відомстві кажуть, що йдеться про точкові заходи.

Компанії оборонного комплексу Британії запроваджують нові правила для співробітників через побоювання шкідливого програмного забезпечення через USB-порти.