НАТО стандартизує артилерійські боєприпаси — до чого тут Україна?

Джерело: Reuters

На саміті НАТО країни-учасниці планують зобов’язатись збільшити виробництво зброї та зробити  боєприпаси стандартними (для їх сумісності на полі бою).

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на неназване джерело в Альянсі.

“Україна показала, що наша стандартизація була хороша на папері, але не така хороша на ділі”, — сказав співрозмовник журналістів, маючи на увазі дефіцитні артбоєприпаси калібром 155-мм.

НАТО встановило стандарти для набоїв штурмових гвинтівок, щоб забезпечити сумісність між союзниками, але у випадку артилерійських снарядів ситуація складніша. Хоча існує стандарт для цих боєприпасів, його дотримання необов’язкове.

14 країн-членів Альянсу залишили за собою право відхилятись від стандарту, що призводить до наявності різних типів артилерійських боєприпасів калібру 155 мм.

Різні снаряди використовуються в усіх гаубицях, але оператори повинні чітко вказувати технічні характеристики снарядів при їх завантаженні в гармату. Це важливо для забезпечення точності стрільби, бо неправильне завантаження може призвести до відхилення на 50-60 метрів.

“Світ, в якому існував би один стандартизований підхід НАТО, де кожен союзник виробляв те саме, був би набагато простішим світом для військових командувачів”, — сказав представник Альянсу.

Водночас Reuters зазначає, що НАТО може наштовхнутися на опір з боку виробників боєприпасів, бо такий крок може підвищити конкуренцію та знизити ціни на артилерійські снаряди.

  • На майбутньому саміті НАТО, котрий відбудеться у Вашингтоні з 9 по 11 липня, країни Північноатлантичного альянсу представлять план зміцнення ВПК.
  • Союзники НАТО погодилися виділити Україні військову допомогу обсягом 40 мільярдів євро у 2025 році.
  • За даними ЗМІ, на саміті НАТО у Вашингтоні Україні відмовлять у швидкому вступі до Альянсу, посилаючись на велику корумпованість всередині країни.

 

Європейський Союз щонайменше вдвічі переоцінює свої потужності з виробництва артилерійських снарядів калібру 155 мм і порушує обіцянки обсягів поставок в Україну. За даними журналістського розслідування, європейські виробники здатні виготовляти приблизно вдвічі менше боєприпасів (БК), ніж заявляє Брюссель.

8 липня українська тенісистка Еліна Світоліна вшанувала загиблих внаслідок чергового масованого ракетного удару по Україні. Спортсменка вдягла чорну стрічку на Вімблдоні.

У приватному пологовому будинку “ISIDA” у Києві попередньо загинуло семеро людей. Внаслідок російської атаки пошкоджено будівлю медзакладу. 

Міжнародний валютний фонд (МВФ) планує обговорити зниження комісії для своїх найбільших позичальників, включаючи Україну. Це питання розглянуть після того, як деякі країни висловили занепокоєння через зростання витрат, спричинених вищими відсотковими ставками.

У Києві станом на 15:46 кількість загиблих зросла до 20 осіб. Ще 61 людина зазнала поранень.