НАТО стандартизує артилерійські боєприпаси — до чого тут Україна?

Джерело: Reuters

На саміті НАТО країни-учасниці планують зобов’язатись збільшити виробництво зброї та зробити  боєприпаси стандартними (для їх сумісності на полі бою).

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на неназване джерело в Альянсі.

“Україна показала, що наша стандартизація була хороша на папері, але не така хороша на ділі”, — сказав співрозмовник журналістів, маючи на увазі дефіцитні артбоєприпаси калібром 155-мм.

НАТО встановило стандарти для набоїв штурмових гвинтівок, щоб забезпечити сумісність між союзниками, але у випадку артилерійських снарядів ситуація складніша. Хоча існує стандарт для цих боєприпасів, його дотримання необов’язкове.

14 країн-членів Альянсу залишили за собою право відхилятись від стандарту, що призводить до наявності різних типів артилерійських боєприпасів калібру 155 мм.

Різні снаряди використовуються в усіх гаубицях, але оператори повинні чітко вказувати технічні характеристики снарядів при їх завантаженні в гармату. Це важливо для забезпечення точності стрільби, бо неправильне завантаження може призвести до відхилення на 50-60 метрів.

“Світ, в якому існував би один стандартизований підхід НАТО, де кожен союзник виробляв те саме, був би набагато простішим світом для військових командувачів”, — сказав представник Альянсу.

Водночас Reuters зазначає, що НАТО може наштовхнутися на опір з боку виробників боєприпасів, бо такий крок може підвищити конкуренцію та знизити ціни на артилерійські снаряди.

  • На майбутньому саміті НАТО, котрий відбудеться у Вашингтоні з 9 по 11 липня, країни Північноатлантичного альянсу представлять план зміцнення ВПК.
  • Союзники НАТО погодилися виділити Україні військову допомогу обсягом 40 мільярдів євро у 2025 році.
  • За даними ЗМІ, на саміті НАТО у Вашингтоні Україні відмовлять у швидкому вступі до Альянсу, посилаючись на велику корумпованість всередині країни.

 

В Офісі Генерального прокурора розслідують можливі зловживання під час отримання прокурорами груп інвалідності. Згідно з попередніми результатами, загалом показник кількості осіб з інвалідністю в органах прокуратури не перевищує 10% по регіонам.

Генсек ООН Антоніу Гутерреш прилетів до Казані на саміт БРІКС і спробував коровай. Його візит до Росії різко розкритикував заступник головного редактора Bild Пауль Ронцхаймер.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 жовтня. З початку доби відбулося 132 бойових зіткнення.

23 жовтня Головний центр спеціального контролю зареєстрував землетрус в районі селища Ломачинці, Дністровського району, Чернівецької області магнітудою 3,1 на глибині трьох кілометрів.

На саміті БРІКС голова КНР Сі Цзіньпін відмовився від російського автопрому, віддавши перевагу китайському лімузину преміум-класу.