Навчання українських пілотів на F-16 розпочнеться у серпні цього року

Джерело: Reuters.

Вже в серпні цього року коаліція з 11 країн почне навчати українських пілотів на винищувачах F-16 у тренувальному центрі в Данії. Також навчальний центр буде створено в Румунії.

“Сподіваюся, ми зможемо побачити результати на початку наступного року”, – сказав виконувач обов’язків міністра оборони Данії Троельс Лунд Поульсен.

За даними Reuters, поки що жодна з країн не взяла на себе зобов’язання з постачання Україні винищувачів F-16, натомість Польща і Словаччина поставили 27 літаків МіГ-29 для поповнення українського парку бойових літаків.

Своєю чергою, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте сказав у Вільнюсі: “Щоб українці справді почали використовувати F-16, нам потрібне ще одне “так” від американців. Ми маємо американське “так” щодо тренувань, наступний крок, звісно, має бути американське “так” на безпосереднє використання F-16 на полі бою українськими пілотами. Це наступний крок”.

Країни НАТО Данія та Нідерланди очолюють зусилля міжнародної коаліції з підготовки пілотів і допоміжного персоналу, обслуговування літаків і, зрештою, постачання F-16 для України.

Зазначимо, що сьогодні міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що коаліцію з навчання українських пілотів на винищувачах F-16 офіційно сформовано

“Офіційно: сформовано коаліцію для підготовки пілотів ВПС України на F-16! Сьогодні 11 держав-партнерів і Україна підписали меморандум з визначенням умов. Я особливо вдячний Данії та Нідерландам за їхнє видатне лідерство в цьому процесі”, – зазначив очільник Міноборони України.

Відтак, українські пілоти, техніки та допоміжний персонал візьмуть участь у навчальній програмі. Також є можливість включення в програму інших типів винищувачів.

За словами міністра, коаліція готова розглянути інші способи надання повнофункціональних можливостей F-16.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.