НАЗК повернуло п‘ять грецьких компаній до переліку «Міжнародних спонсорів війни»

Джерело: пресслужба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) повернуло пʼяти грецьким компаніям статус “Міжнародних спонсорів війни”. За даними Агентства, вони не виконали умови, узгоджені під час переговорів щодо виключення їх з переліку у межах роботи ЄС над 11-м пакетом антиросійських санкцій.

Як повідомляється, під час перемовин між українською та грецькою сторонами, транспортним компаніям було запропоновано припинити практику вимкнення транспондерів (пристроїв для відстеження навігації суден), припинити практику перевантаження вантажу з борту на борт, а також публічно засудити російську агресію.

Саме останню вимогу компанії не виконали у визначений строк, а тому були повернуті до Переліку, пояснили у НАЗК.

До Переліку міжнародних спонсорів війни повернено:

  • Dynacom Tankers Management (DTM);
  • Delta Tankers LTD;
  • Thenamaris Ships Management Inc.;
  • Minerva Marine;
  • TMC Tankers LTD.

Зазначено, що компанії були внесені до Переліку влітку 2022 року, оскільки транспортували російську нафту та нафтопродукти, поповнюючи бюджет країни-агресора та фінансуючи російське вторгнення.

При цьому, як нагадали в агенстві, компанії, які обирають шлях соціально-відповідального бізнесу, виключаються з Переліку.

Так, ірландська компанія з постачання суднового палива Peninsula Petroleum Limited була виключена зі списку міжнародних спонсорів війни, адже припинила постачати паливо не лише до суден, що належать росіянам або ходять під російським прапором, а й тим, що перевозять російську нафту.

3 квітня глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч із державним секретарем США Марком Рубіо.

Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.

Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.

3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.

​Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.