НАЗК та Світовий банк підписали меморандум про співробітництво

Джерело: НАЗК

На 10-й сесії Конференції держав-учасниць Конвенції ООН проти корупції голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) провів зустрічі з віцепрезидентом Світового банку з питань доброчесності (INT) Мугамаду Діогне, під час якої сторони підписали меморандум про співробітництво.

Очільник НАЗК зазначив, що Україна розробила Антикорупційну стратегію та покроковий план з її виконання — Державну антикорупційну програму до 2025 року. За його словами, виконання передбачених ними заходів на всіх рівнях вже дає результати.

“Верховна Рада України відновила обовʼязок подавати електронні декларації для всіх посадовців, демонструючи повну прозорість попри війну. Україна здатна гарантувати прозорість та підзвітність у процесах, пов’язаних з отриманням допомоги зараз та під час відбудови. Підписання цього меморандуму – ще одне свідчення довіри до нашої держави”, – наголосив голова НАЗК.

Він також розповів віцепрезиденту Світового банку про можливість відстежувати прогрес виконання Україною Державної антикорупційної програми (ДАП) за допомогою Інформаційної системи моніторингу реалізації державної антикорупційної політики, яка також доступна англійською мовою.

Зокрема, під час зустрічі з представником МВФ Олександр Новіков розповів про останні досягнення України в антикорупційній сфері. Йдеться, зокрема, про нещодавно ухвалені Верховною Радою України законопроєкти про розширення штату Національного антикорупційного бюро України, посилення незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та збільшення повноважень НАЗК.

“Україна зараз демонструє внутрішню єдність не тільки борючись з ворогом, але й працюючи над розбудовою системи доброчесності, а отже, і ефективності усієї держави”, — зазначив очільник НАЗК.

Своєю чергою, представник МВФ відзначив прогрес України та підкреслив важливість забезпечення повної незалежності антикорупційних інституцій в Україні.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.