НАЗК відкрило доступ до Реєстру корупціонерів

Джерело: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції відкрило доступ до Реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, із врахуванням безпекових аспектів.

У відомстві зазначили, що з початком повномасштабного вторгнення РФ державним органам, в тому числі і НАЗК, довелося обмежити доступ до низки реєстрів, зокрема і до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення з урахуванням постанови Кабінету міністрів України.

“Водночас існує значний суспільний інтерес до відкриття даних Реєстру. Відсутність доступу до такої інформації значно ускладнює діяльність державних органів та інших організацій, зокрема при призначенні претендентів на відповідні посади, здійсненні публічних закупівель та інших правочинів тощо”, – пояснили у НАЗК.

Відновивши доступ до Реєстру корупціонерів, НАЗК врахувало і безпекові аспекти. Національне агентство отримало від Міністерства оборони України відповідь про відсутність ризиків у разі відновлення доступу до Реєстру, проте за умови невідображення відомостей стосовно місця роботи, посади на час вчинення особою корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення.

“Відкриті дані – це потужний інструмент доброчесності, а, отже, антикорупції. Відкриття даних Реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, свідчить, що з урахуванням безпекових аспектів можуть бути відкриті і дані Реєстру декларацій” – зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.

Довідково. Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстр корупціонерів) – це портал, де міститься інформація про всіх фізичних та юридичних осіб, які вчинили корупційні правопорушення. НАЗК адмініструє цей реєстр з лютого 2019 року.

В реєстрі можна отримати довідку про наявність або відсутність відомостей про себе та про юридичну особу,  до якої застосовано заходи кримінально-правового характеру за корупційне правопорушення.

Генеральний штаб Сил оборони Естонії планує приймати на службу лише тих, хто володіє естонською мовою. Однак погане знання державної мови дасть людині відстрочку, але не звільнить її від обов’язку служити.

“Курська операція”, що стала неочікуваною для українського суспільства, виявилася ймовірно спланованою частиною стратегії військово-політичного командування…

Штучний інтелект допоміг розробити нові білки, здатні нейтралізувати смертельні токсини зміїної отрути.

Екскомандувача оперативно-тактичного угруповання “Харків” Юрія Галушкіна вдруге затримали. Сьогодні він вийшов з СІЗО під заставу.

Після інавгурації Дональда Трампа у Вашингтоні відбулися три традиційні бали: Бал головнокомандувачів, Бал свободи та Бал благодійників.