НАЗК внесло до списку кандидатів на санкції вісім ключових підприємств білоруського ВПК

Джерело: пресслужба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло до списку кандидатів на санкції вісім ключових підприємств білоруського військово-промислового комплексу, які виготовляють і постачають Росії компоненти для зброї.

Інформацію про співпрацю підприємств із Росією агентство отримало від представників білоруської опозиції.

Серед підприємств ВПК Республіки Білорусь, які поповнили списки потенційних кандидатів на санкції є:

  • підприємства з розробки та виробництва ракетної зброї, зокрема реактивної системи залпового вогню Б-200 “Полонез” і ракетної системи Б-300РК “Полонез-М”;
  • постачальники обладнання для зв’язку, локальних обчислювальних систем, систем охолодження, телекомунікаційної інфраструктури;
  • підприємства, що займаються металообробкою та виробництвом високоточних деталей для озброєння, зокрема ракетних двигунів;
  • компанії, які розробляють та серійно виробляють нові системи озброєння, пристрої подвійного призначення;
  • виробники апаратного та програмного забезпечення систем управління військами та озброєнням.

Як пояснили в НАЗК, відповідні аналізи підтвердили використання російською армією у війні проти України технологічних комплектуючих, вироблених цими компаніями.

Частина зі згаданих підприємств уже перебувають під санкціями в країнах санкційної коаліції. Зважаючи на це, НАЗК уже надіслало відповідні пропозиції Службі безпеки України.

Ознайомитися з повним переліком кандидатів на санкції, зокрема серед білоруського ВПК, можна на порталі “Війна і санкції”.

Європейський Союз планує до кінця червня запропонувати законодавчі зміни, котрі передбачають повну відмову від російського газу до 2027 року. Це стане важливим кроком у довгостроковій стратегії зменшення енергетичної залежності від країни-агресора.

Голова Державної податкової служби Руслан Кравченко поінформував, що у межах кампанія декларування доходів за 2024 рік, громадяни України задекларували загалом 326 мільярдів гривень, що на 107 млрд більше проти минулого року.

У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.

5 травня адміністрація президента США Дональда Трампа розпочала програму добровільної самодепортації нелегальних іммігрантів. Мігранти, котрі проживають у США нелегально, зможуть отримати фінансову та організаційну допомогу для повернення на батьківщину.