НАЗК внесло грузинську групу виноробних компаній Bolero до переліку спонсорів війни

Джерело: пресслужба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло до переліку міжнародних спонсорів війни об’єднану групу виноробних підприємств, до якої належать Bolero & Company Ltd, GVMT Group LLC та GRUZVINPROM LLC.

За даними агенції, ввезення вин з Грузії до РФ в першому кварталі 2023 року зросло на 49%, попри російське повномасштабне вторгнення в Україну.

“Єдиним бенефіціаром компаній є Карічашвілі Вахтанг, який має російське громадянство і до того ж є бізнес-партнером двоюрідного брата Бідзіни Іванішвілі. Разом ці компанії у період з січня 2022 року по жовтень 2023 року експортували своїх товарів до Росії на понад 68 млн дол. Спільно підприємства групи переробляють більше половини винограду, вирощуваного в Грузії”, – йдеться в повідомленні.

Як розповіли в агентстві, у фінансовому звіті Bolero & Company Ltd йдеться про те, що значна частина доходу компанії формується шляхом реалізації продукції на російському ринку. Водночас, попри вторгнення РФ в Україну, керівництво компанії вважає, що війна не вплинула і не матиме суттєвого впливу на їхню операційну діяльність найближчим часом.

“Група компаній Bolero також активно співпрацює з компаніями, які пов’язані з підсанкційними росіянами. Наприклад, серед компаній в РФ, з якими співпрацює Bolero & Company Ltd, є ТОВ “Логистика Альтернатива”, яка контролюється ПАТ “Магнит”. Основним акціонером ПАТ “Магнит” (29,2% акцій) є Marathon Group Олександра Винокурова, який перебуває під санкціями ЄС, Великої Британії, Канади, Швейцарії, Австралії, України, Нової Зеландії. Крім того, він є зятем міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова. Винокуров був тим, хто за кілька днів до широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, разом з іншими 36 бізнесменами, зустрівся з президентом РФ Путіним та іншими членами російського уряду, щоб обговорити вплив міжнародних санкцій”, – наголосили в НАЗК.

Окрім того, у відомстві вказали, що компанія GVMT Group LLC є постачальником для ТОВ “Бристоль Ритейл Логистикс”. Засновником виступає ТОВ “Меркурий Ритейл Холдинг”, яке пов’язують з підсанкційними росіянами Ігорем Кесаєвим та Сергієм Кацієвим.

“Хоч Грузія у 2008 році сама стала жертвою російської агресії, деякі грузинські компанії, забуваючи історію, продовжують активно співпрацювати з РФ. Після повномасштабного вторгнення держави-терориста РФ в Україну у 2022 році, група грузинських виноробних компаній Bolero значно збільшила свій експорт в РФ та почала співпрацювати з підсанкційними росіянами”, – мовиться в дописі.

  • Національне агентство з питань запобігання корупції внесло італійський концерн Camozzi, що продовжує вести бізнес у РФ та співпрацює з російським військово-промисловим комплексом, до переліку міжнародних спонсорів війни.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.