НАЗК виявило 1,7 млн грн необґрунтованих активів у депутата Київради
Джерело: НАЗК
Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами моніторингу способу життя виявило ознаки необґрунтованих активів у депутата Київської міської ради на майже 1,7 млн грн.
Зокрема, у декларації за 2020 рік депутат зазначив готівкові кошти на понад 7 млн грн, що належать їм з дружиною. За 2021 рік він задекларував 9,5 млн грн готівки. Різниця між активами, задекларованими у 2020 та 2021 роках, склала майже 2,4 млн грн.
Разом з тим, у 2021 році подружжя купило 8 земельних ділянок у Києві та області на понад 1,5 млн грн.
Загалом обсяги доходів та витрат сім’ї депутата у 2021 році свідчать про відсутність фінансової спроможності як для заощадження грошових коштів, так і для придбання частини зазначених об’єктів нерухомості на майже 1,7 млн грн.
У відповідь на запит НАЗК посадовець не надав інформацію та документи, які могли б підтвердити законність походження цих коштів.
У НАЗК зазначили, що у 2020 році його обрали до Київської міськради у виборчому окрузі, який територіально межує з населеними пунктами, де були придбані земельні ділянки. Водночас у НАЗК не вказують ім’я та прізвище депутата, у якого виявлено необґрунтовані активи.
Національне агентство направило матеріали стосовно депутата до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для вирішення питання щодо звернення до суду з позовом про визнання активів необґрунтованими та стягнення їх в дохід держави за ст. 290 Цивільного процесуального кодексу України.
Зазначається, що законом “Про місцеве самоврядування в Україні” (стаття 26) визначено понад 60 різноманітних повноважень місцевих рад, які можуть бути використані для зловживань, зокрема – отримання коштів у вигляді необґрунтованих активів.
- Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки незаконного збагачення у депутата Вороньківської сільської ради Бориспільського району Київської області Сергія Гарбарука на понад 136 мільйонів гривень.
- Сумського міського голову Олександра Лисенка, якого підозрюють в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі — понад 2 млн гривень, випустили під заставу.
- Співробітники Служби безпеки України та Національного антикорупційного бюро викрили суддю Броварського міськрайонного суду Київської області, який вимагав 4 тисячі доларів хабаря за “правильне вирішення питання” під час судового засідання.
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до використання у Силах оборони всюдихід-амфібію Argo Aurora.
У високогір’ї Карпат снігові замети досягають метра, а температура опустилася до -11 °С.
Розробники української відеогри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” повідомили про продаж мільйона примірників. Гра вийшла 2 дні тому, 20 листопада.
22 листопада Кабінет міністрів України ухвалив рішення, яке дозволить залучити 4,8 мільярда доларів від Світового банку в рамках проєкту “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine).
Політична асамблея Європейської народної партії одноголосно ухвалила Резолюцію на підтримку України, яку вніс п’ятий Президент України та лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко.