Назвав Путіна «бандитом» та хотів ізолювати РФ: Держдеп при Трампі може очолити Марко Рубіо

Джерело: The Moscow Times  з посиланням на Politico 

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп нині розглядає як кандидата на посаду голови Держдепартаменту сенатора від Флориди Марко Рубіо.

Рубіо, котрий є членом Сенату з 2011 року, був автором численних санкційних ініціатив щодо Росії. Ще в 2014 році після анексії Криму він вимагав відключення російських банків від SWIFT, а згодом висував аналогічні ідеї у січні 2022 року, напередодні повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Він також був ініціатором персональних санкцій проти президента Росії Володимира Путіна та інших високопосадовців РФ. У 2015 році Рубіо називав Путіна “бандитом та головорізом” і наполягав на дипломатичній ізоляції Росії.

Після виборів Рубіо, котрий перебуває на посаді заступника голови комітету Сенату у справах розвідки, заявив, що війна в Україні зайшла “у глухий кут”.

Українці були неймовірно хоробрими і сильними. Але зрештою те, що ми фінансуємо — це тупикова війна, якій час покласти край, — зазначив він. Водночас, за його словами, “не обов’язково бути шанувальником Путіна, щоби бажати закінчення війни”.

Крім Рубіо на посаду держсекретаря претендують також сенатор Білл Хейгерті та Річард Гренелл – у минулому посол США в Німеччині та в. о. директора національної розвідки. Під час президентства Байдена Гренелл грав роль “тіньового держсекретаря”, зустрічаючись від імені Трампа з вкрай правими політиками в Центральній Америці, Східній Європі та інших регіонах, інформує Financial Times.

Політик переконаний, що західноєвропейські союзники США застрягли у застарілих підходах, намагаючись знайти розв’язання міжнародних проблем, зокрема, через Раду Безпеки ООН.

ООН може бути важливою, але це не єдиний інструмент і часом не дуже корисний. Ми, швидше, вступатимемо в коаліцію з людьми, які хочуть чогось досягти, — заявив він.

  • Кремль підтвердив, що колишній президент США, а нині кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп, перебуваючи при владі, у розпал пандемії таємно відправляв главі РФ Володимиру Путіну тести на COVID-19, попри їхній дефіцит у США. Раніше інформацію оприлюднив у своїй книзі журналіст Боб Вудворд.
  • З 2017 року Володимир Путін намагався вплинути на Дональда Трампа, тодішнього президента США, формуючи в нього негативне ставлення до України.
  • Глава МЗС Австрії Александер Шалленберг заявив, що в Республіканській партії США також не зацікавлені у світі, де домінує президент РФ Кремля Володимир Путін з його “неоімперіалістичними амбіціями”.

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотні авіаційні комплекси українського виробництва “Батон Оптик”, здатний маневрувати у складних погодних умовах.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.

28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.

Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.