Назвав Путіна «бандитом» та хотів ізолювати РФ: Держдеп при Трампі може очолити Марко Рубіо

Джерело: The Moscow Times  з посиланням на Politico 

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп нині розглядає як кандидата на посаду голови Держдепартаменту сенатора від Флориди Марко Рубіо.

Рубіо, котрий є членом Сенату з 2011 року, був автором численних санкційних ініціатив щодо Росії. Ще в 2014 році після анексії Криму він вимагав відключення російських банків від SWIFT, а згодом висував аналогічні ідеї у січні 2022 року, напередодні повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Він також був ініціатором персональних санкцій проти президента Росії Володимира Путіна та інших високопосадовців РФ. У 2015 році Рубіо називав Путіна “бандитом та головорізом” і наполягав на дипломатичній ізоляції Росії.

Після виборів Рубіо, котрий перебуває на посаді заступника голови комітету Сенату у справах розвідки, заявив, що війна в Україні зайшла “у глухий кут”.

Українці були неймовірно хоробрими і сильними. Але зрештою те, що ми фінансуємо — це тупикова війна, якій час покласти край, — зазначив він. Водночас, за його словами, “не обов’язково бути шанувальником Путіна, щоби бажати закінчення війни”.

Крім Рубіо на посаду держсекретаря претендують також сенатор Білл Хейгерті та Річард Гренелл – у минулому посол США в Німеччині та в. о. директора національної розвідки. Під час президентства Байдена Гренелл грав роль “тіньового держсекретаря”, зустрічаючись від імені Трампа з вкрай правими політиками в Центральній Америці, Східній Європі та інших регіонах, інформує Financial Times.

Політик переконаний, що західноєвропейські союзники США застрягли у застарілих підходах, намагаючись знайти розв’язання міжнародних проблем, зокрема, через Раду Безпеки ООН.

ООН може бути важливою, але це не єдиний інструмент і часом не дуже корисний. Ми, швидше, вступатимемо в коаліцію з людьми, які хочуть чогось досягти, — заявив він.

  • Кремль підтвердив, що колишній президент США, а нині кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп, перебуваючи при владі, у розпал пандемії таємно відправляв главі РФ Володимиру Путіну тести на COVID-19, попри їхній дефіцит у США. Раніше інформацію оприлюднив у своїй книзі журналіст Боб Вудворд.
  • З 2017 року Володимир Путін намагався вплинути на Дональда Трампа, тодішнього президента США, формуючи в нього негативне ставлення до України.
  • Глава МЗС Австрії Александер Шалленберг заявив, що в Республіканській партії США також не зацікавлені у світі, де домінує президент РФ Кремля Володимир Путін з його “неоімперіалістичними амбіціями”.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.