Назвав Путіна «бандитом» та хотів ізолювати РФ: Держдеп при Трампі може очолити Марко Рубіо
Джерело: The Moscow Times з посиланням на Politico
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп нині розглядає як кандидата на посаду голови Держдепартаменту сенатора від Флориди Марко Рубіо.
Рубіо, котрий є членом Сенату з 2011 року, був автором численних санкційних ініціатив щодо Росії. Ще в 2014 році після анексії Криму він вимагав відключення російських банків від SWIFT, а згодом висував аналогічні ідеї у січні 2022 року, напередодні повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Він також був ініціатором персональних санкцій проти президента Росії Володимира Путіна та інших високопосадовців РФ. У 2015 році Рубіо називав Путіна “бандитом та головорізом” і наполягав на дипломатичній ізоляції Росії.
Після виборів Рубіо, котрий перебуває на посаді заступника голови комітету Сенату у справах розвідки, заявив, що війна в Україні зайшла “у глухий кут”.
Українці були неймовірно хоробрими і сильними. Але зрештою те, що ми фінансуємо — це тупикова війна, якій час покласти край, — зазначив він. Водночас, за його словами, “не обов’язково бути шанувальником Путіна, щоби бажати закінчення війни”.
Крім Рубіо на посаду держсекретаря претендують також сенатор Білл Хейгерті та Річард Гренелл – у минулому посол США в Німеччині та в. о. директора національної розвідки. Під час президентства Байдена Гренелл грав роль “тіньового держсекретаря”, зустрічаючись від імені Трампа з вкрай правими політиками в Центральній Америці, Східній Європі та інших регіонах, інформує Financial Times.
Політик переконаний, що західноєвропейські союзники США застрягли у застарілих підходах, намагаючись знайти розв’язання міжнародних проблем, зокрема, через Раду Безпеки ООН.
ООН може бути важливою, але це не єдиний інструмент і часом не дуже корисний. Ми, швидше, вступатимемо в коаліцію з людьми, які хочуть чогось досягти, — заявив він.
- Кремль підтвердив, що колишній президент США, а нині кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп, перебуваючи при владі, у розпал пандемії таємно відправляв главі РФ Володимиру Путіну тести на COVID-19, попри їхній дефіцит у США. Раніше інформацію оприлюднив у своїй книзі журналіст Боб Вудворд.
- З 2017 року Володимир Путін намагався вплинути на Дональда Трампа, тодішнього президента США, формуючи в нього негативне ставлення до України.
- Глава МЗС Австрії Александер Шалленберг заявив, що в Республіканській партії США також не зацікавлені у світі, де домінує президент РФ Кремля Володимир Путін з його “неоімперіалістичними амбіціями”.
Спецпредставник Трампа Стів Віткофф заявив, що очікує підписання угоди про доступ США до мінеральних ресурсів України цього тижня. Однак, за його словами, сторони повинні піти на певні поступки.
Перша віцепремʼєрка Юлія Свириденко повідомила, що вартість природних ресурсів на тимчасово окупованих територіях України вже перевищує 350 мільярдів доларів.
Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.
Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.