Не через критику Трампа: у США повідомили, чому вислали з країни французького науковця
Джерело: CNN
У США заперечили повідомлення ЗМІ про те, що з країни вислали французького науковця лише за те, що він в особистих повідомленнях критикував політику Дональда Трампа.
За повідомленням ЗМІ, інцидент трапився 9 березня, коли науковець прибув до США на конференцію. Одразу після цього його обрали для перевірки, під час якої зокрема перевіряли його особистий телефон та робочий комп’ютер.
У межах перевірки було виявлено повідомлення з обговоренням того, як адміністрація Трампа ставиться до вчених. Ці повідомлення визнали такими, які “свідчать про ненависть до Трампа і можуть характеризуватись як тероризм”.
Після цього у вченого конфіскували його особисту та професійну техніку, а його самого наступного дня відправили до Європи.
Натомість у США цю інформацію заперечили. За словами представниці міністерства внутрішньої безпеки США Тріши Маклафлін, “будь-які твердження про те, що його вислали через політичні переконання, є відвертою брехнею”.
“У французького науковця, про якого мовиться, на його електронному носії зберігалась конфіденційна інформація з Лос-Аламоської національної лабораторії, що є порушенням згоди про нерозголошення. Він зізнався, що взяв її без дозволу та намагався приховати”.
У митній та прикордонній службі США (CBP) повідомили, що не можуть коментувати окремі випадки, але запевнили, що всі, хто в’їжджає до Штатів “проходять перевірку в індивідуальному порядку”.
“Якщо у людини на електронних носіях виявлено матеріал, який викликає підозру, це може призвести до подальшого аналізу. Твердження про те, що такі рішення політично мотивовані, зовсім необґрунтовані”, – сказала помічниця комісара CBP зі зв’язків з громадськістю Гілтон Бекхем.
- США висилають з країни посла Південно-Африканської Республіки (ПАР). Держсекретар США Марко Рубіо назвав його особою, яка “більше небажана у нашій великій країні”.
- Очільник МЗС Нової Зеландії Вінстон Пітерс повідомив про звільнення посла у Великій Британії після його заяв про президента США Дональда Трампа, які у відомстві розцінили “критичними”.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.