«Не дамо зіпсувати відносини між польським та українським народами, емоціям варто охолонути» – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський/Twitter

1 серпня президент Володимир Зеленський зреагував на низку заяв з боку України та Польщі стосовно транзиту українського зерна. Напруженість виникла на тлі взаємних звинувачень представників влади.

Глава держави наголосив, що народи Європи знають, що свобода кожного найміцніша тоді, коли це спільна свобода.

Ми в Європі вміємо обʼєднуватися та захищати наші цінності пліч-о-пліч, попри жодні сезони та настрої, політичні течії та особисті амбіції, — мовив Зеленський.

Одначе зараз, зауважив він, є різні сигнали, що політика подекуди намагається бути вище єдності, а емоції – вище фундаментальних інтересів народів.

Зеленський нагадав, що Україна бʼється за свободу свою та всієї Європи, і висловив вдячність кожному народу, який допомагає. Президент наголосив, Україна надзвичайно цінує історичну підтримку Польщі, яка разом з нами стала справжнім щитом Європи – “від моря до моря”. Констатувавши, що жодної тріщинки в цьому щиті бути не може.

Ми не дамо жодним політичним миттєвостям зіпсувати відносини між українським і польським народами, а емоціям точно варто охолонути. Свобода й благо наших народів, цінності нашої Європи та перемога над спільним російським ворогом – понад усе, — заявив президент.

1 серпня до МЗС України запрошено посла Польщі в Україні Бартоша Ціхоцького через висловлювання міністра канцелярії президента Республіки Польща Марціна Пшидача. Раніше Марцін Пшидач, обговорюючи обмеження імпорту українського зерна, зокрема в Польщу, заявив на польському телебаченні, що “варто було б почати цінувати роль, яку Польща відіграла для України протягом останніх місяців і років”.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький засудив рішення викликати польського посла. Він нагадав, що Польща з першого дня повномасштабної війни докладає усіх зусиль для підтримки України. Зауваживши, що представник країни єдиний залишився в Києві в день вторгнення Росії в Україну.

Згодом МЗС Польщі викликало посла України через “заяви представників української влади”.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.