«Не дамо зіпсувати відносини між польським та українським народами, емоціям варто охолонути» – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський/Twitter

1 серпня президент Володимир Зеленський зреагував на низку заяв з боку України та Польщі стосовно транзиту українського зерна. Напруженість виникла на тлі взаємних звинувачень представників влади.

Глава держави наголосив, що народи Європи знають, що свобода кожного найміцніша тоді, коли це спільна свобода.

Ми в Європі вміємо обʼєднуватися та захищати наші цінності пліч-о-пліч, попри жодні сезони та настрої, політичні течії та особисті амбіції, — мовив Зеленський.

Одначе зараз, зауважив він, є різні сигнали, що політика подекуди намагається бути вище єдності, а емоції – вище фундаментальних інтересів народів.

Зеленський нагадав, що Україна бʼється за свободу свою та всієї Європи, і висловив вдячність кожному народу, який допомагає. Президент наголосив, Україна надзвичайно цінує історичну підтримку Польщі, яка разом з нами стала справжнім щитом Європи – “від моря до моря”. Констатувавши, що жодної тріщинки в цьому щиті бути не може.

Ми не дамо жодним політичним миттєвостям зіпсувати відносини між українським і польським народами, а емоціям точно варто охолонути. Свобода й благо наших народів, цінності нашої Європи та перемога над спільним російським ворогом – понад усе, — заявив президент.

1 серпня до МЗС України запрошено посла Польщі в Україні Бартоша Ціхоцького через висловлювання міністра канцелярії президента Республіки Польща Марціна Пшидача. Раніше Марцін Пшидач, обговорюючи обмеження імпорту українського зерна, зокрема в Польщу, заявив на польському телебаченні, що “варто було б почати цінувати роль, яку Польща відіграла для України протягом останніх місяців і років”.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький засудив рішення викликати польського посла. Він нагадав, що Польща з першого дня повномасштабної війни докладає усіх зусиль для підтримки України. Зауваживши, що представник країни єдиний залишився в Києві в день вторгнення Росії в Україну.

Згодом МЗС Польщі викликало посла України через “заяви представників української влади”.

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.

Президент України Володимир Зеленський постановив нагородити медаллю “За військову службу Україні” старшого сержанта 10-ї ОГШБр ЗСУ Степана Барна.