Очільниця МЗС Фінляндії дорікнула Заходу за заяви про «невдячність» України

Джерело: Financial Times

Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен дорікнула Заходу заяви про те, що Україна “невдячна” за надану допомогу для боротьби з РФ.

За словами міністерки, Захід гне повинен розглядати допомогу Україні як благодійність.

“Нам на Заході потрібно зрозуміти, що це не благодійність, тому що Україна бореться за нас. Вони борються за нашу свободу та архітектуру європейської безпеки”, – наголосила Валтонен в інтерв’ю.

Вона додала, що Захід залишається прихильним до України, оскільки це в його інтересах. Валтонен запевнила, що немає ніякої втоми від України і вона сподівається, що її ніколи не буде.

Водночас вона зауважила. що Європа також повинна робити більше.

“І я думаю, що якою б сумною не була війна, ключовим висновком стало те, що в Європі раптово з’явилося усвідомлення того, що нам потрібно інвестувати в нашу оборону набагато більше, ніж ми робили раніше”, – сказала глава МЗС Фінляндії.

Що передувало?

Нещодавно міністр оборони Великої Британії Бен Воллес відреагував на критику президента України Володимира Зеленського щодо ненадання на саміті у Вільнюсі чіткого графіка чи переліку умов для вступу до НАТО. Він сказав, що “люди хочуть бачити трохи вдячності” за надану допомогу.

Британський міністр закликав Україну приділяти більше уваги подяці за західну допомогу. За його словами, українці поспішали отримати всю можливу допомогу, тому не завжди належним чином дякували за неї.

Сходу думку висловив і Радник США з національної безпеки Джейк Салліван на публічному форумі НАТО відповідаючи на питання Дар’ї Каленюк, директорки Центру протидії корупції в Україні, яка розкритикувала рішення не запрошувати Україну до Альянсу.

“Американський народ прагнув – спостерігаючи та бажаючи солідаризуватися з хоробрим і відважним народом України – активізуватись і досягнути результатів. І я вважаю, що американський народ заслуговує певної вдячності – від нас, від Сполучених Штатів, від нашого уряду, заслуговує вдячності за свою готовність активізуватися, а також від решти світу, як і кожен союзник і партнер, що підтримує його”, – сказав він.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.

29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.

Уповноважені з прав людини в Україні та РФ узгодили взаємні відвідини полонених. Зокрема представники російського омбудсмена відвідали 119 українських захисників, які нині перебувають у полоні РФ.