«Люди хочуть бачити трохи вдячності» — міністр оборони Великої Британії про критику Зеленського щодо ненадання графіка вступу до НАТО (оновлено)

Джерело: The Guardian.

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес відреагував на критику президента України Володимира Зеленського щодо ненадання на саміті у Вільнюсі чіткого графіка чи переліку умов для вступу до НАТО. Він сказав, що “люди хочуть бачити трохи вдячності” за надану допомогу.

Британський міністр закликав Україну приділяти більше уваги подяці за західну допомогу. За його словами, українці поспішали отримати всю можливу допомогу, тому не завжди належним чином дякували за неї.

“Хочемо ми цього чи ні, але люди хочуть бачити трохи вдячності”, – сказав Воллес на брифінгу на полях саміту НАТО у Вільнюсі.

Він підкреслив, що іноді Київ просить країни відмовитися від власних запасів. Також він згадав свою поїздку до України у 2022 році, коли отримував список закупівлі зброї.

“Ви знаєте, ми не Amazon, – сказав він. – Я сказав їм це минулого року, коли їхав 11 годин, щоб мені дали список”.

Він розуміє, що Зеленський звертався до своєї громадськості, хоча, попри скаргу, остаточна угода на саміті була хорошою для України. Визнання того, що “Україна належить до НАТО”, як міністр підкреслив, означало фактичне запрошення до членства, коли війну буде завершено.

Оновлено

Радник США з національної безпеки Джейк Салліван на публічному форумі НАТО сказав, що “американський народ заслуговує на певну подяку”, передало CNN. У такий спосіб він відповів Дар’ї Каленюк, директорці Центру протидії корупції в Україні, яка розкритикувала рішення не запрошувати Україну до Альянсу.

“Порадьте, будь ласка, що сказати синові? Що президент Байден і НАТО не запросили Україну в НАТО, тому що вони бояться Росії? Боїтеся програшу Росії? Боїтеся перемоги України? Або необроблений зворотний канал зв’язку з Кремлем, який є терористичною організацією, щоб досягти своєї Мінської угоди 3? Чи готувати свого сина бути військовим і воювати з росіянами, коли йому через 7 років буде 18 років?” – запитала Каленюк.

Радник подякував їй за зусилля, спрямовані на розвиток демократії в Україні. Водночас він вказав на “величезний потенціал”, наданий США, щоб допомогти Україні боротися з вторгненням, а також на постійну солідарність з боку США та інших партнерів.

“Американський народ прагнув – спостерігаючи та бажаючи солідаризуватися з хоробрим і відважним народом України – активізуватись і досягнути результатів. І я вважаю, що американський народ заслуговує певної вдячності – від нас, від Сполучених Штатів, від нашого уряду, заслуговує вдячності за свою готовність активізуватися, а також від решти світу, як і кожен союзник і партнер, що підтримує його”, – сказав він.

Салліван наголосив, що народ України “дійсно несе тягар цього, і ми маємо зробити все можливе, щоб підтримати його”.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.

Сили оборони півдня звернулись до усіх ЗМІ, коментаторів, експертів та блогерів, закликавши “не поширювати інформацію із посиланням на ворожі ресурси, не висувати версій, не робити припущень щодо роботи Сил оборони”.

Ввечері 3 березня глава МВС Ігор Клименко повідомив, що в Одесі та Кураховому мішенню російських військ стали цивільні, зокрема маленькі діти. Він зазначив, що нині завершено пошукові роботи на місці ворожого удару по одеській багатоповерхівці.