Не існує «безпечної» дози. Помірне споживання алкоголю не продовжує життя – дослідження

Джерело: The Guardian

Нове дослідження, опубліковане в Journal of Studies on Alcohol and Drugs, спростовує міф про зв’язок між помірним вживанням алкоголю і довгим життям.

Доктор Тім Стоквелл з Канадського інституту досліджень вживання психоактивних речовин стверджує, що попередні дослідження мали недоліки, зокрема не враховували життєві звички людей і включали літніх, які припинили пити через проблеми зі здоров’ям.

Аналіз 107 досліджень показав, що помірно питущі мали на 14% менший ризик смерті, ніж непитущі. Однак детальніший аналіз, який враховував молодих учасників і виключав колишніх питущих, не виявив зв’язку між помірним вживанням алкоголю і тривалістю життя.

Дослідження низької якості, які не розрізняли колишніх і довічних непитущих, показували зв’язок між помірним вживанням алкоголю і довголіттям. Стоквелл зазначає, що такі дослідження створюють ілюзію користі алкоголю.

Міф про користь алкоголю існує десятиліттями, як, наприклад, ідея “французького парадокса” 1990-х років, яка стверджувала, що червоне вино знижує ризик серцевих захворювань. Однак Стоквелл попереджає, що помірне вживання алкоголю не подовжує життя і може підвищити ризик деяких видів раку.

Абсолютно безпечного рівня вживання алкоголю не існує, і жодна велика організація охорони здоров’я не встановлює безпечні норми його споживання.

“Для алкогольної промисловості було пропагандистським переворотом заявити, що помірне вживання їхнього продукту подовжує життя людей, – сказав доктор Тім Стоквелл, перший автор дослідження і науковець Канадського інституту досліджень вживання психоактивних речовин при Університеті Вікторії.

“Ця ідея вплинула на національні рекомендації щодо вживання алкоголю, оцінки тягаря хвороб, спричинених алкоголем у всьому світі, і стала перешкодою для ефективного формування політики щодо алкоголю та громадського здоров’я”, – додав він.

Подробиці дослідження опубліковано в Journal of Studies on Alcohol and Drugs.

Коли канадська команда об’єднала дані досліджень у своєму аналізі, вона припустила, що люди, які п’ють мало або помірно, тобто випивають від однієї до двох порцій алкоголю на тиждень, мають на 14% нижчий ризик померти протягом періоду дослідження порівняно з тими, хто утримується від алкоголю.

Але очевидна перевага випаровується при більш детальному розгляді. У найякісніших дослідженнях, в яких брали участь молоді люди, а колишніх алкоголіків і тих, хто вживає алкоголь епізодично, не вважали тими, що утримуються, не було жодних доказів того, що люди, які вживають алкоголь від легкого до помірного рівня, живуть довше. Це було помічено лише в менш якісних дослідженнях, в яких не вдалося відокремити колишніх алкоголіків від тих, хто дотримується непитущості протягом усього життя.

Колишня головна лікарка Англії, Дейм Саллі Девіс, заявила, що безпечного рівня споживання алкоголю не існує. Велике дослідження, опубліковане у 2018 році, підтвердило цю думку. Воно свідчить, що алкоголь призвів до 2,8 мільйона смертей у 2016 році і був основним фактором ризику передчасної смерті та інвалідності у віці від 15 до 49 років. Серед людей старшиж 50 років близько 27% смертей від раку у світі серед жінок і 19% – серед чоловіків були пов’язані зі звичкою до вживання алкоголю.

  • Всесвітня організація охорони здоров’я провела дослідження щодо вживання алкоголю підлітками у 44 країнах Європи. Перше місце посіла Велика Британія.
  • За даними ВООЗ, тютюн, алкоголь, ультраоброблені харчові продукти (UPF) і викопне паливо вбивають 2,7 мільйона осіб у Європі щорічно.

У Великій Британії понад 700 людей опублікували оголошення на сайті, що пропагує суїциди, з метою знайти “партнера по смерті”. Цей онлайн-ресурс став місцем, де люди знаходили собі партнера для спільного самогубства.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення Росія вчинила в Україні понад 4 700 екологічних злочинів на загальну суму $64 млрд. Зокрема близько 142 тис. км² вважаються потенційно замінованими.

Під час розмови з американським письменником та журналістом Марком Тіссеном кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп заявив, що можлива угода щодо завершення війни між Україною та РФ “буде справедливою”.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький під час вітального слова на онлайн-конференції до Всесвітнього дня сільськогосподарських тварин “Об’єднуючи зусилля задля забезпечення благополуччя с/г тварин в Україні”, наголосив, що одним із основних пріоритетів європейського сільського господарства є благополуччя тварин.

Міністерство фінансів України 2 жовтня уклало кредитний договір з Експортно-імпортним банком Кореї на суму $100 млн.