Не лише Гринкевичі: за останні 4 місяці в Міноборони виявлено порушень «на понад 10 млрд»

Джерело: Рустем Умєров/Facebook

Попри корупційний скандал родини Гринкевич з Міноборони, за останні чотири місяці виявлено раніше допущених порушень на понад 10 мільярдів гривень.

“Наповну зміг запрацювати внутрішній аудит Міноборони та оновлена Генеральна інспекція Міністерства оборони. Вони вже виявили багато порушень — за останні 4 місяці на понад 10 мільярдів порушень, які були вчинені раніше”, – написав міністр оборони України Рустем Умєров.

Він зауважив, що, наприклад, в грудні СБУ у взаємодії з Міноборони ліквідувала корупційну схему на придбанні боєприпасів для ЗСУ на майже 1,5 млрд грн. 

Зазначимо, що в лютому 2023 року СБУ викрила ексначальника департаменту Міноборони на розтраті понад 100 млн грн державних коштів. За матеріалами слідства, віг закупив для ЗСУ майже 3 тис. бронежилетів на понад 100 млн грн, проте вони не відповідають вимогам IV класу бронежилетів і не можуть належним чином захистити українських воїнів.

Також в жовтні 2023 року ексзаступнику міністра оборони та екскерівнику департаменту повідомлено про нову підозру через закупівлю неякісних бронежилетів на 250 мільйонів гривень.

Це ще один епізод викритих незаконних оборудок експосадовців, загальний обсяг яких складає 1,4 млрд гривень.

Нагадаємо, що раніше журналісти Bihus.info провели розслідування щодо закупівлі Міноборони України безпілотників сумнівної якості, за які оборонне відомство заплатило 650 000 000 гривень.

Також наприкінці січня 2023 року на сайті ZN.UA вийшло розслідування журналіста Юрія Ніколова, який оприлюднив угоду Міноборони щодо харчування військових у шести тилових областях на суму понад 13 мільярдів гривень. У документі гуртові ціни на деякі продукти було завищено у 2−3 рази порівняно з роздрібними цінами у мережі магазинів Сільпо у Києві.

Зокрема Міноборони законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині становила близько 7 грн за штуку. Це викликало найбільший резонанс, особливо коли у міністерстві спробували пояснити, що закуповували яйця не поштучно, а на кілограми.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.

Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.