Не стовідсотковий метод: в США 5% жінок завагітніли після хірургічної стерилізації
Джерело: Medical Xpress, дослідження в журналі NEJM Evidence
Дослідження Університету Сан-Франциско показало, що хірургічна стерилізація (перев’язка маткових труб) не настільки ефективна, як інші методи контрацепції. В середньому 5% жінок у США, яким перев’язали труби, повідомили про незаплановану вагітність. Вчені радять використовувати контрацептивні імплантати або внутрішньоматкові спіралі для більшої надійності.
“Це дослідження показує, що хірургічне втручання на трубах не можна вважати найкращим способом запобігання вагітності. Люди, які використовують контрацептивні імплантати або внутрішньоматкові спіралі, мають менше шансів завагітніти, ніж ті, у кого труби перев’язані“, – каже авторка дослідження Елеонора Бімла Шварц, докторка медичних наук, завідувачка відділу загальної внутрішньої медицини UCSF у лікарні Цукерберга в Сан-Франциско Дженерал.
Попередні дослідження показували, що після перев’язування маткових труб вагітніють менш як 1% пацієнток.
У новому дослідженні автори проаналізували дані Національного опитування сімейного зростання з 2002 по 2015 рік. Дані були зібрані у понад 31 000 жінок, з яких 4 184 повідомили, що пройшли стерилізацію і були у фокусі дослідження.
Частка жінок, які завагітніли після перев’язування маткових труб, варіювалася від 2,9% у 2006-2010 роках до 5,2% у 2013-2015.
Дослідження показало, що вік під час стерилізації є важливим фактором у можливості вагітності, причому молодші жінки мали вищий ризик завагітніти після процедури. У різні роки проведення опитування, від 12,1% до 32,6% вагітностей після хірургічної стерилізації були позаматковими, що може супроводжуватися додатковими ризиками для здоров’я.
- У статті The Washington Post зазначають, що багато жінок відмовляються від гормональної контрацепції через вибух дезінформації в соцмережах.
- Дослідження, проведене над 30 зразками тампонів 14 різних брендів, показало наявність 16 потенційно токсичних металів, включаючи свинець, миш’як та кадмій.
- Верховний суд Японії 3 липня визнав закон про примусову стерилізацію інвалідів, чинний з 1948 по 1996 роки, неконституційним. Суд зобов’язав уряд виплатити компенсацію близько 25 тисячам осіб, які стали жертвами цієї практики.
У заповіднику Пана, що в центральному індійському штаті Мадг’я-Прадеш, померла найстаріша в Азії слониха Ватсала, якій було понад 100 років, що майже вдвічі перевищує середню тривалість життя азійських слонів.
Американська акторка Дженніфер Еністон зіграє у драматичній комедії “Я рада, що моя мама померла” для стримінгового сервісу Apple TV+.
15 липня Верховна Рада не підтримала постанову, котра на місяць блокувала підписання закону про реформу Агентства з розшуку та менеджменту активів.
В Україні значна частина прокурорів виходять на пенсію до 50 років. Так, через передбачені законодавством пільги, нині існує декілька тих, хто отримує пенсійні виплати до 40 років.
Результати нового дослідження показали, що риби-клоуни тимчасово зменшують свої тіла, щоб пережити хвилі спеки в океані.