Не тільки Пушкіна: в Одесі планують знести 19 пам’ятників
Джерело: Одеська міськрада
Виконавчий комітет Одеської міської ради опублікував список із 19 архітектурних пам’яток, які планують демонтувати, зокрема, ті, що містять символіку російської імперської політики.
Демонтажем займеться Управління капітального будівництва, а контроль за процесом здійснить перший заступник міського голови Олександр Філатов.
План знесення розглянуть на засіданні 26 вересня 2024 року. У списку є пам’ятники, пам’ятні знаки та їх елементи, але деталі щодо демонтажу окремих елементів не уточнено.
Список пам’ятників, які мають демонтувати:
- Пам’ятник Максиму Горькому.
- Пам’ятник Віктору Глушку – академіку, вченому в галузі космонавтики, двічі герою Соціалістичної праці.
- Макети ордена Леніна.
- Пам’ятник Ісаку Бабелю.
- Братська могила червоногвардійців, загиблих у боротьбі за встановлення Радянської влади в Одесі в січні 1918 року і в роки громадянської війни.
- Пам’ятник Олександру II. Пам’ятна колона на честь закладення парку.
- Пам’ятник Олександру Маринеско.
- Стіна Чекістів.
- Пам’ятник Зої Космодем’янській — партизанці, розвідниці, Герою Радянського Союзу.
- Пам’ятник ученому, біологу, селекціонеру Мічуріну.
- Пам’ятник (бюст) Малиновському — двічі герою Радянського Союзу, маршалу.
- Пам’ятник Макару Посмітному.
- Пам’ятник поету Олександру Пушкіну на Приморському бульварі.
- Пам’ятник Пушкіну на вулиці Пушкінській, 13.
- Пам’ятник комсомольцям Одеської області.
- Пам’ятник Черняховському — двічі герою Радянського Союзу, генералу армії.
- Пам’ятник Нілусу.
- Пам’ятник Чкалову.
- Пам’ятник Висоцькому.
Нагадаємо, очільник Одеської ОВА Олег Кіпер заявив, що в місті знесуть пам’ятник Пушкіну.Він повідомив, що всі необхідні розпорядження вже підписано та розіслано відповідним структурам.
“Він (пам’ятник Пушкіну – ред.) також в розпорядженні. Підписано щодо його зносу. Сьогодні розійшлися всі листи”, – заявив Кіпер.
Водночас голова Департаменту культури та євроінтеграції Одеської міськради Іван Ліптуга заявив, що зробити це швидко не вийде. Для зносу потрібно спочатку отримати дозвіл від ЮНЕСКО, бо пам’ятник знаходиться в його охоронній зоні.
“ЮНЕСКО тут теж дуже обережна та забюрократизована організація, тому швидко від них відповіді ми не отримаємо. Це дуже довга процедура. Ми пишемо в Мінкульт, вони пишуть у виконавчу компанію ЮНЕСКО в МЗС, МЗС відправляє це в Париж, і таким самим ланцюгом відповідь повертається до нас”, – сказав Іван Ліптуга.
- 19 вересня, Верховна Рада в цілому прийняла нову постанову про зміну назв 327 населених пунктів у рамках дерусифікації. Список населених пунктів, які перейменують — ТУТ.
- Міський голова Одеси Геннадій Труханов виступив проти ініціативи Одеської ОВА щодо перейменування вулиць в обласному центрі.
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА і “Київського метрополітену” знали про аварійний стан тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, але нічого з цим не робили.
Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.
Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.
Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.
Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).