«Не є пріоритетом»: міністр оборони ФРН проти постачання Україні ракет Taurus

Джерело: The Guardian

3 серпня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус знову виключив постачання Україні ракет великої дальності Taurus, заявивши, що зараз це “не є пріоритетом”.

Наприкінці травня Україна звернулася до ФРН з проханням надати крилаті ракети класу “повітря-земля” Taurus із радіусом дії понад 500 кілометрів, проте німецький уряд поки що відхилив цей запит.

Ми продовжуємо вірити, що зараз це не є нашим основним пріоритетом. Наші американські союзники також не постачають такі крилаті ракети, – пояснив Пісторіус.

Глава Міноборони ФРН заявив, що занепокоєння стосовно передачі  Україні ракет великої дальності “очевидне”.

Пісторіус наголосив, що Німеччина відіграє провідну роль у допомозі Україні “протиповітряною обороною, підтримкою навчання, інженерною технікою та бронетехнікою”.

Це наш першочерговий пріоритет, наша основна компетенція, – зазначив міністр, додавши, що він не бачить “нагальної потреби в ухваленні рішення” щодо шведсько-німецької системи озброєння Taurus.

Довідка. Taurus – німецькі керовані ракети з радіусом дії до 500 км, є аналогом британських Storm Shadow, які успішно використовують ЗСУ. Це авіаційна крилата ракета класу повітря-земля, призначена для високоточних ударів та ураження високозахищених і заглиблених цілей.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.

Співзасновниця і голова громадської організації “Харківський кризовий інфоцентр” та головна редакторка проєкту “Накипіло” Олена Лептуга висловила претензії до пресслужби Офісу президента через нещодавно опубліковане відео на сторінці глави держави. Вона пояснила, що в описі до публікації не вказали справжнє авторство, а логотип їхнього медіа просто закрили.