«Не зраджуйте людей»: Зеленський звернувся до лідерів ЄС

Джерело: Sky News

Сьогодні, 14 грудня, президент України Володимир Зеленський звернувся по відеозв’язку до лідерів ЄС із закликом почати переговори про членство України.

“Прошу вас сьогодні про одне – не зраджуйте народ і його віру в Європу. Сьогодні – особливий день. І цей день увійде в нашу історію. Добре це чи погано, історія запам’ятає все. Кожне слово, кожен крок, кожну дію та бездіяльність. Хто за що боровся”, – сказав Зеленський.

Нагадаємо, що сьогодні лідери ЄС мають намір розпочати переговори щодо вступу України. Усі 26 лідерів країн ЄС, крім Орбана, підтримали початок переговорів про вступ України в ЄС, проте рішення має бути одностайним.

“Дуже важливо, щоб Європа сьогодні знову не впала в нерішучість. Ніхто не хоче, щоб Європу вважали ненадійною. Або нездатною приймати рішення, вона сама себе підготувала. Сьогодні той день, коли рішучість буде або в Брюсселі, або в Москві. Люди в Європі не зрозуміють, якщо задоволена посмішка Путіна стане нагородою за зустріч у Брюсселі”, – сказав президент.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.