Немає підстав сумніватися в тому, що ІДІЛ здійснила атаку, – посадовець США

Джерело: Sky News

Офіційний представник США заявив, що немає підстав сумніватися в заявах “Ісламської держави” про те, що це угруповання здійснило напад на ТЦ Crocus City Hall у Підмосков’ї.

Посадовець сказав NBC News, що немає ознак будь-якої участі України у стрілянині.

“[ІДІЛ] має давню історію нападів на Росію та сусідні країни”, — сказав посадовець США.

Він додав, що скоріш за все громадяни США не загинули під час нападу.

Що трапилось?

Увечері 22 березня, в Підмосков’ї озброєні люди влаштували стрілянину в ТЦ Crocus City Hall.

В цей час там розпочинався концерт гурту “Пікнік”. За словами очевидця, невідомі влаштували стрілянину у холі та у самій залі перед початком концерту. Нападники також застосували вибухівку, спричинивши масову пожежу. Пізніше росЗМІ повідомили про другий вибух в ТЦ Crocus City Hall.

Згодом стало відомо, що терористична організація “Ісламська держава” взяла на себе відповідальність за стрілянину в московському ТЦ Crocus City Hall. Цю інформацію підтвердили у США.

Також за даними росЗМІ, спецслужби РФ підтвердили, що США попередили їх про теракт.

Згодом ФСБ РФ повідомило про затримання у Брянській області 11 осіб, з яких 4 – ті, хто 22 березня вчинив стрілянину у ТЦ Crocus City Hall у Підмосков’ї. Затримані нібито тікали у бік українського кордону.

За останніми даними, кількість загиблих внаслідок стрілянини зросла до 133 осіб.

На Закарпатті порушник намагався перетнути кордон зі Словаччиною на моноколесі.

За повідомленням ЗМІ, російський президент Володимир Путін відмовився розглянути мирний план, створений Стівом Віткоффом – спецпосланцем президента США Дональда Трампа – спільно з Україною та Європою.

Дворічна венесуельська дівчинка кілька тижнів перебувала під опікою уряду США після депортації її батьків. Зрештою дитину повернули до Венесуели.

Нове дослідження виявило, що один з інгредієнтів який додають у популярні енергетичні напої збільшує ризик виникнення раку крові.

За даними ООН, минулого тижня індійська влада змусила десятки біженців рохінджа (етнічна група у М’янмі, переважно мусульманського віросповідання) зійти з військового судна в море поблизу М’янми після того, як видала їм рятувальні жилети.