Непал став першою країною Південної Азії, яка зареєструвала одностатеві шлюби

Джерело: Sky News

Непал став першою країною Південної Азії, яка зареєструвала одностатеві шлюби. Рам Бахадур (Майя) Гурунг, 36-річна трансгендерна жінка, яка не змінила свою стать в офіційних документах, і Сурендра Пандей, 26 років, який народився і ідентифікує себе як чоловік, зареєстрували свій шлюб в управлінні волості Дорді на заході Непалу.

“Це знаковий момент для переважно консервативної країни, яка на початку цього року проклала шлях до легалізації одностатевих шлюбів”, – йдеться в матеріалі.

Як розповіли в агентстві, пара перебуває у стосунках дев’ять років і одружилася на індуїстських ритуалах у 2016 році в столиці Катманду, але у неї не було свідоцтва, що підтверджує це.

Посадовці спочатку відмовились зареєструвати їх шлюб, і подальші судові позови, які вони подавали до окружного та високого судів Катманду, були відхилені.

Утім, за словами Суніла Панта, колишнього депутата парламенту, відкритого гея і провідного активіста за права ЛГБТК+, минулого тижня Міністерство внутрішніх справ країни внесло зміни, що дозволяють всім місцевим адміністраціям реєструвати одностатеві шлюби.

Сам Пант вважає реєстрацію “історичним досягненням” та називає цей момент “перемогою сексуальних та гендерних меншин, які прагнули рівних прав”.

“Після 23 років боротьби ми досягли цього і нарешті Майя та Сурендра зареєстрували свій шлюб у місцевій адміністрації. Це було досить несподівано і принесло нам позитивний вітер змін”, – прокоментував він.

За його словами, молодята будуть “як будь-яка інша пара”, оскільки вони зможуть спільно відкривати банківські рахунки, а також володіти і передавати майно.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.

Через потепління споживання електроенергії продовжує знижуватися, зокрема сезонне підняття води в річках та сонячна погода сприяють роботі гідро- та електростанцій на ВДЕ.

У Львівському районі, 26 лютого, сталася аварія з машиною евакуації, яка перевозила загиблих військових. Внаслідок цієї події загинули троє людей, ще троє отримали поранення. Причиною аварії було те, що винуватець був у нетверезому стані.

Європейський парламент підтримав надання Україні пакету допомоги на суму 50 мільярдів євро. Кошти частинами будуть надані Україні протягом 2024-2027 років.

В Силах оборони півдня України повідомили, що вночі російський безпілотник перетнув кордон з Молдовою та пролетів “кількадесят кілометрів”, перш ніж знов увійшов в повітряний простір України.