Нестача фортифікацій, атаки росіян та ІПСО: що нині відбувається на Харківському напрямку
Джерело: Букви
Станом на 12 квітня Північний кордон Харківщини вважається найскладнішим напрямком, позаяк російські війська посилюють обстріли, зокрема міста Вовчанськ. Тоді як бійці ЗСУ ведуть важкі бої.
Готовність фортифікацій, російське ІПСО та воєнні злочини росіян — розповідаємо про ситуацію на Харківському напрямку станом на вечір 12 квітня.
У Генштабі поінформували, що на Харківському напрямку ворог здійснив 10 атак в районах населених пунктів Лук’янці, Глибоке, Вовчанськ, Бугруватка Харківської області. Завдав авіаційних ударів в районах населених пунктів Гранів, Липці, Веселе, Нескучне, Стариця, Зарічне, Зелений Яр, Гонтарівка, Томахівка, Юрченкове, Вовчанськ Харківської області.
Так, голова Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що попри постійні ворожі обстріли органи влади, правоохоронці, екстрені служби, волонтери, міжнародні партнери об’єднані та спільно працюють на перемогу.
Він розмістив відео, на якому присутні представники влади, тим самим спростувавши черговий фейк росіян про те, що місцева влада “виїхала з Харкова і області”.
Влада області, адміністрації Вовчанської громади та громад Харківського району працюють на місцях. Як це було і 24-го лютого 2022 року. Вся інформація про нібито “виїзд” органів влади – абсолютні фейки, – заявив Синєгубов.
Також влада Вовчанська офіційно не підтвердила, що російські окупанти перебувають у населеному пункті. Водночас ситуація у місті залишається складною через обстріли.
Синєгубов додав, що за кілька днів евакуювали майже шість тисяч мешканців Вовчанської громади та населених пунктів Харківського району, евакуація не припиняється.
За останніми даними, внаслідок ворожих ударів по Харківщині травмовано трьох цивільних.
Як поінформувала пресслужба Харківської обласної прокуратури, 12 травня близько 6:00 росіяни обстріляли селище Козача Лопань Дергачівської ТГ. Отримала поранення 46-річна жінка.
Також сьогодні близько 13:00 російська армія обстріляла селище Дворічна Купʼянського району. Отримала тілесні ушкодження 47-річна жінка, її ушпиталено до лікарні.
Окрім цього, ворог не припиняв обстрілювати м. Вовчанськ. Наразі відомо про одного пораненого — цивільного чоловіка 74 років. У місті зруйновано, пошкоджено низку приватних домоволодінь, обʼєктів цивільної інфраструктури.
За даними слідства, 12 травня близько 12:30 на околицях м. Вовчанськ російські військові відстрелили 74-річному місцевому мешканцю палець. Медики надали допомогу постраждалому. Досудове розслідування проводить СВ Управління СБУ в Харківській області.
Наголошується, що прокурори та слідчі поліції вживають всіх можливих та належних заходів для документування воєнних злочинів, вчинених представниками армії РФ.
Водночас після наступу російських військ на Харківському напрямку у ЗМІ почала з’являтися інформація про нібито нестачу фортифікаційних споруд та загальну неготовність Сил оборони.
Військові спростовують заяви.
Так, 125 окрема бригада територіальної оборони ЗСУ зауважила, що після загострення ситуації на Харківщині, зокрема у смузі відповідальності 125 окремої бригади ТрО ЗСУ, в медіапросторі з’явилися “вкраплення відвертої ІПСО”.
Чи то від незнання ситуації, чи від бажання нашкодити, окремі резиденти соціальних мереж розповсюджують абсолютно неправдиву інформацію про неготовність Сил оборони до наступу ворога, або ще гірше, про відступ окремих підрозділів із ввірених їм оборонних рубежів, – мовиться у повідомленні.
Натомість у бригаді заявили, що ситуація в смузі оборони бригади “складна, однак контрольована”. Підрозділи 125 обр ТрО ЗСУ дають відсіч переважаючим силам противника, зберігаючи сталість в бойових порядках.
Мовиться, що населені пункти, в які зайшов ворог, знаходилися у постійній “сірій зоні”, а тому успіх противника є достатньо умовним і коштує йому величезних втрат в техніці і живій силі.
Територія, зайнята противником, локалізована і по ньому здійснюється постійне вогневе ураження! – наголосили у заяві.
Окрім того, У ГУР також запевнили, що знали про графік наступу російських військ на півночі Харківщини і закликають російських військових здаватися в полон.
Речник ГУР Міноборони України Андрій Юсов в етері телемарафону наголосив, що дії ворога на даному напрямку розпочалися за графіком, який був відомий, про який було проінформовано Головним управлінням розвідки, як і належить, всі необхідні інстанції, керівництво і командування.
Юсов додав, що ворог на цьому напрямку зазнає великих втрат, тож закликав росіян здаватися в полон.
Своєю чергою, заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував, що ситуація на Півночі Харкова “має стати для всієї країни холодним душем”, зокрема стосовно питання фортифікацій та мобілізації.
Держава повинна перетворитись на тотальну машину спротиву, і всі сили повинні бути спрямовані на фронт. Інакше не буде ніякого “після перемоги”, – наголосив він.
Зауважимо, у Харківській області ситуація стає все більш напруженою. Кількість населених пунктів, де тривають бої, постійно збільшується. Головне завдання зараз — забезпечити стабілізацію лінії фронту, сказав голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.
- На чотирьох напрямках фронту тривають активні бої, сказав головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський. Загалом на передовій ситуація залишається напруженою.
- На думку аналітиків Інституту вивчення війни, наступом на Харківщині росіяни прагнуть досягнути одразу кілька цілей. Зокрема відтягнути українські сили з інших напрямків, просунутися до Харкова на відстань досягнення пострілів артилерії, створити “буферну зону” для захисту Бєлгорода й обмежити українські контрнаступальні операції в цьому регіоні.
- В Офісі Генпрокурора повідомили, що ворожа армія не припиняє обстрілювати прикордоння Харківщини. Внаслідок російських атак є загиблі та поранені – прокурори документують порушення законів та звичаїв війни.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.