Netflix програв суд жінці, яку вважають прототипом героїні серіалу «Оленя»
Джерело: The Guardian
У штаті Каліфорнія, США, відбулося судове засідання щодо позову Фіони Гарві, яку вважають прототипом Марти – героїні з серіалу “Оленя”. Раніше жінка звинувачувала Netflix у наклепі, порушенні її права на публічність.
Суд постановив, що Гарві може продовжувати свій позов проти Netflix. Суддя зазначив, що серіал було помилково названо “правдивою історією”, а стримінговий сервіс “не доклав жодних зусиль”, щоб перевірити історію Річарда Ґадда або “замаскувати Гарві як прототип Марти”.
За словами Гарві, у серіалі про неї розповідають неправду, що вона нібито вчинила сексуальне насилля над творцем серіалу Річардом Ґаддом та виколола йому очі, а також те, що її відправили до в’язниці за переслідування чоловіка.
Глядачі за лічені дні встановили особу, яка надихнула авторів серіалу створити героїню Марту. Користувачі помітили схожість Гарві із персонажкою “Оленяти” за віком, зайнятістю та національністю.
Після того Гарві подала позов на суму 170 млн доларів США. Жінка заявила, що шоу зганьбило її, зобразивши “засудженою сталкеркою”, хоча Фіона насправді не відбувала покарання.
На свій захист Річард Ґадд стверджував, що Гарві впродовж років, коли той працював у лондонському пабі, щипала його за спину і відправляла йому “тисячі тривожних електронних листів і голосових повідомлень”. Через це чоловік звернувся до поліції. Тоді Фіона отримала “попередження про домагання”, але її не притягнули до кримінальної відповідальності.
Також Ґадд додав, що серіал і п’єса, на якій він заснований, вигадані і не мали на меті “дослівно відтворювати” реальність.
Натомість суддя згадав про публікацію в Sunday Times, стверджуючи, що це може свідчити про “фактичний злий умисел”, якщо Netflix вирішив представити історію як правдиву, хоча перед тим було відомо, що вона вигадана.
Ім’я Гарві ніколи не називали в серіалі, але громадськість швидко впізнала її через публікації в соціальних мережах. За словами Фіони, їй погрожували розправою, а суддя визнав, що позивачка зазнала “сильного емоційного стресу і боялася вийти на вулицю”.
У підсумку суддя відхилив і клопотання Netflix про відмову від позову, і претензії Гарві щодо недбалості, порушення її прав на публічність і штрафних збитків. Але суддя дозволив жінці подати позов про навмисне заподіяння емоційних страждань.
- Шотландка Фіона Гарві, яку вважають прототипом героїні із серіалу “Оленя”, подала позов проти Netflix, звинувативши стримінговий сервіс у наклепі.
Співзасновник Monobank Олег Гороховський опинився в центрі уваги через неоднозначний коментар стосовно моделей платформи OnlyFans. У своєму Telegram-каналі він написав: “Думаю, що для цієї категорії платників податків теж непогано зайде податок заднім числом ;)”.
Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року 80% українців ідентифікують себе як громадяни України.
Ключовим критерієм належності до української нації для більшості є любов до України та засудження російської агресії.
Урядовий офіс Шотландії обрав у якості цьогорічної різдвяної листівки малюнок 12-річної української дівчинки Амелії Марченко, яка знайшла прихисток в Единбурзі після початку повномасштабного російського вторгнення.
У НЕК “Укренерго” повідомили, що обмежень електропостачання на четвер не планується, як і два дні перед цим.